Skip to content Skip to footer

Wiosenna odzież damska – Jak ubrać się stosownie do pogody?

Wiosna kalendarzowa zbliża się wielkimi krokami, a astronomiczna już króluje w parkach i ogrodach. Oprócz zieleni, świeżości i ciepła ta pora roku kojarzy się również z wiosennymi porządkami w naszych szafach. Chowanie zimowych swetrów i pozbywanie się niepotrzebnych ubrań sprawi, że zaoszczędzone miejsce będziemy mogły uzupełnić nowymi ubraniami!

Jaka odzież damska na wiosnę będzie najlepsza?

Wiosna, o czym wszyscy z pewnością wiemy charakteryzuje się dużą zmiennością pogody, co niestety sprzyja częstym przeziębieniom. Aby ich uniknąć trzeba być gotowym każdego dnia na duże amplitudy temperatur. Warto stosować się do klasycznych rad rodziców i dziadków, czyli ubierać się 'na cebulkę’. Świetnie nadają się do tego wszelkiego rodzaju płaszczyki i parki, które są niezwykle modne w tym sezonie.

Damskie wiosenne płaszczyki prezentują się naprawdę świetnie do każdej stylizacji. Charakteryzują się tym, że wyglądają jednocześnie codziennie, jak i elegancko, więc śmiało możemy zakładać je tak naprawdę na każdą okazję. Parki są z kolei odrobinę bardziej sportowe i świetnie nadają się do codziennych stylizacji do szkoły, uczelni czy pracy.

Jak nie zaziębić się wiosną?

Kurtki wierzchnie są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż kiedy okaże się, że temperatura na zewnątrz jest wyższa niż się spodziewaliśmy możemy śmiało je zdjąć. Musimy jednak być odpowiednio ubrane pod spodem, w przeciwnym wypadku bardzo łatwo możemy się zaziębić.

Same cienkie koszulki nie będą wystarczające, dlatego odzież damska na wiosnę, która idealnie sprawdzi się w tym wypadku to rozpinana bluza. Pod kurtą najbardziej wygodne są modele bez kaptura. Mimo, że kojarzą nam się one z luźnym sportowym stylem nie zawsze jest to prawda. Obecnie w sklepach możemy spotkać się z naprawdę eleganckimi wersjami bluz.

Niezbędne dodatki

Doskonałymi wiosennymi dodatkami są z pewnością cienkie czapki, ale również chusty. Są one zdecydowanie cieńsze od szalików i zasłaniają newralgiczne miejsca na naszym ciele, do jakich zaliczyć możemy gardło.

Chusty sprawdzają się również idealnie w sytuacjach, kiedy mamy ochotę założyć duży dekolt. Kiedy wyjdziemy na chłodny dwór możemy z łatwością go zasłonić i uchronić się przed katarem czy bólem gardła.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.

Leave a comment