Skip to content Skip to footer

Klasyka kontra nowoczesność

Moda bieliźniana zmienia się coraz szybciej, współcześni projektanci, którzy rozumieją, że bielizna powinna być jak druga skóra, zaskakują nowymi, często ekstrawaganckimi pomysłami. Jedne fasony i wzory przyjmują się i latami cieszą popularnością, inne zaś po sezonie odchodzą w niepamięć. Klasyka czy nowoczesność? Kto wygrywa w dzisiejszych czasach?

Figi majtki a stringi

Oszczędna „konstrukcja” stringów od razu spodobała się młodym i nowoczesnym kobietom. Z czasem ich zalety (nic się nie odznacza, nic nie odstaje, nic nie psuje idealnego wyglądu) doceniły kobiety ceniące elegancję i mężczyźni. Wielu z nich uznało, że nie ma nic bardziej seksownego niż zgrabna kobieta w stringach. Szybko okazało się, że charakterystyczny sznurek lubi się przesuwać, uwierać, nie chroni przed chłodem i nie wchłania wilgoci. Swoje pięć groszy dotyczących noszenia figi bielizna wtrącili eksperci od higieny. Ponadto niektórzy mężczyźni zweryfikowali swoją opinię i uznali, że nie wszystko to, co na wierzchu działa na ich wyobraźnię. Oszczędna bielizna ma odkrywać wdzięki, a w epoce, gdy dominuje siedzący tryb życia, rzadko która pani może pochwalić się pośladkami jak u trenerek fitness. Koronkowe figi damskie wcale nie odbierają kobiecie seksapilu, a wręcz przeciwnie.

Figi majtki

Figi damskie to fason dużo bardziej zabudowany niż stringi. Zasłaniają całe pośladki. Komfort ich noszenia jest nieporównywalnie większy, docenia go większość kobiet, niezależnie od wieku. Producenci fig majtek próbują zaspokoić gust każdej kobiety i wyjść na przeciw jej oczekiwaniom, w związku z tym modeli tych majtek jest ogromny wybór. Z bawełny, satyny, jedwabiu, koronki, we wszystkich kolorach tęczy. Pojawiły się modele wyszczuplające, które masują niedoskonałości figury tj.wystający brzuch, modele ze specjalną, lekką pianką imitującą idealne kobiece pośladki. Figi bielizna typu push up wizualnie ujędrnia, kształtuje i powiększa pośladki o 2 – 3 cm. Większość modeli posiada delikatne szwy, które nie odznaczają się pod kreacją.

Nie tylko wygląd

Wygląd liczy się bardzo. Szczególnie w dzisiejszych czasach przykładana jest do niego duża waga. Czy jednak sam aspekt wyglądu jest najważniejszy? Może warto pokombinować i na co dzień zakładać wygodną, wcale nie mniej atrakcyjną, bieliznę, natomiast trzymać w szufladzie kilka sztuk stringów? Tak na wszelki wypadek. Okazja na pewno się zdarzy, szczególnie latem.

Leave a comment