Skip to content Skip to footer

Spódnice – czyli co kobiety lubią najbardziej?

W dawnych czasach spódnice były domeną mężczyzn. Nosili owinięte wokół bioder skóry upolowanych zwierząt, przepaski z roślin lub tkanin. Obecnie jako męski element garderoby zachowały się tylko w strojach ludowych Szkotów. Spódniczki o różnych krojach, fasonach oraz posiadające zróżnicowane długości są obecnie znakiem rozpoznawczym mody damskiej.

Jakie długości spódnic są obecne w modzie damskiej?

Spódniczki można podzielić ze względu na długości, na trzy zasadnicze grupy. Wszystkie rodzaje są bardzo popularne i mają wiele zwolenniczek wśród pań, ponieważ każda z nich może wybrać taką długość, jaka jej najbardziej odpowiada.

Dominującą długością wśród spódniczek jest midi, czyli średnia. Tego rodzaju element garderoby sięga zazwyczaj do kolana lub nieco poza nie. Takie spódniczki są uniwersalne i bardzo praktyczne, ponieważ posiadają bezpieczną długość dla każdej kobiety.

Spódnice o długości maxi sięgają do kostek i są najchętniej noszone na bardziej oficjalne okazje. Dolny element ubioru o długości mini najbardziej lubią kobiety młode oraz dziewczęta.

Jakie kroje spódnic są obecnie najmodniejsze?

Wśród ogromnego bogactwa modeli szytych z różnych tkanin można wyróżnić kilka podstawowych fasonów, które większość kobiet posiada w swojej szafie.

Spódnice o prostym kroju, tulipanowe, ołówkowe, a także trapezowe są elementami najbardziej uniwersalnymi. Pasują praktycznie do każdej sytuacji i kobiety chętnie noszą je na co dzień, na przyjęcie, imprezę, a także do pracy.

Modele rozkloszowane, z klinami, o linii syreny, plisowane, baleriny oraz asymetryczne są bardziej odpowiednie na różnego rodzaju wyjścia, spotkania, na lato i wakacje. Jednym słowem tego rodzaju spódniczki są efektownym uzupełnieniem niezobowiązującego stroju.

Dlaczego kobiety tak bardzo lubią spódniczki?

Te elementy damskiej garderoby są tak bardzo lubiane i chętnie noszone dla ich walorów praktycznych. Większość spódnic posiada linie uniwersalne, można je dowolnie zestawiać z innymi strojami. Ta cecha pozwala na podstawie jednej spódnicy stworzyć wiele różnych kreacji.

Spódniczki są niezwykle wygodnym strojem, w przeciwieństwie do sukienek nosi się je komfortowo i w sposób niekrepujący ruchów, dlatego mają wiele entuzjastek.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Salko – producentem odzieży damskiej

Leave a comment