Skip to content Skip to footer

Paznokcie żelowe. Tips czy szablon

Chcąc przedłużyć swoje paznokcie musimy odpowiedzieć sobie na pytanie co do metody i naszych osobistych preferencji. Obie metody wymagają użycie odrobinę innych przyrządów i innych czynności do wykonywania. Produkty jakich używamy z wykorzystaniem obu metod też nieco się różnią.

Paznokcie żelowe na tipsie

Przy każdej z metod potrzebujemy żelu. Żel do paznokci jest elementem kluczowym i wybór rodzaju produktu zależy od naszych osobistych preferencji, umiejętności i efektu jaki chcemy osiągnąć. Przy paznokciach wykonywanych na tipsie, najlepiej wybrać żel do paznokci o gęstej konsystencji. Łatwiej wypełnimy nim różnicę pomiędzy tipsem, a naszą naturalną płytką.

Jeżeli zdecydujemy się przedłużyć nasze paznokcie na tipsie to będziemy potrzebować oprócz żelu do paznokci, także dobrego kleju do przyklejenia tipsa. Najlepiej zaopatrzyć się w klej profesjonalny, który zapewnia nam lepszą przyczepność, jego konsystencja szybko schnie i dłużej trzyma całego tipsa na swoim miejscu.

Paznokcie żelowe na formie

Decydując się na przedłużanie na formie będziemy potrzebować przede wszystkim szablonów. Po jego złożeniu powinniśmy upewnić się, że forma idealnie przylega do paznokcia i nie ulegnie przesunięciu przez co żel się rozleje i później utwardzi w miejscu gdzie tego nie chcemy.

Żel do paznokci nadający się doskonale do przedłużania na formie to zdecydowanie ten najbardziej gęsty. Builder świetnie daje się formować na pożądany kształt i dzięki temu na końcu mamy zdecydowanie mniej piłowania ewentualnych niedoskonałości. Przedłużając paznokcie na szablonie powinniśmy zaopatrzyć się także w bardzo precyzyjny i dość sztywny pędzelek. Zdecydowanie ułatwi nam to pracę.

Przygotowanie płytki przy obu metodach

Wykonując manicure niezależnie od tego czy żelowy czy hybrydowy jest odpowiednie przygotowanie płytki. Utwardzony preparat wylany na skórki znacznie szybciej nam się zapowietrzy przez co, zdecydowanie szybciej odpadnie i zniweczy naszą pracę.

Musimy dokładnie usunąć skórki nie zależnie jaką metodą, która zależy głównie od preferencji, a także dokładnie odtłuścić płytkę i przy użyciu primera ją odkwasić. Dzięki temu będziemy mogły cieszyć się idealnym manicurem nawet od 4 do 6 tygodni bez jakichkolwiek poprawek.

Leave a comment