Skip to content Skip to footer

Odwiedź centrum ogrodnicze jesienią i przygotuj się na kwiatową wiosnę

Centrum ogrodnicze to miejsce, które miłośnicy zieleni i zadbanych ogródków odwiedzają przez cały rok. Właśnie jesienią warto wybrać się tam po to, by zaopatrzyć się w coś, co dosłownie zakiełkuje wiosną i będzie cieszyć nasze oczy w kwietniu i maju.

Centrum ogrodnicze – odwiedź jesienią i ciesz się kwiatami na wiosnę


Nie od dzisiaj wiadomo, że do wiosny trzeba przygotowywać się trochę wcześniej. Dlatego właśnie sklep ogrodniczy to miejsce, do którego warto wybrać się po cebulki kwiatowe już jesienią. Aby wczesną wiosną nasze oczy cieszyły kwitnące narcyzy i żonkile, by wielkanocny koszyk był ustrojony kwiatami z własnego ogródka, trzeba przeprowadzić pewne prace w ogródku już w październiku. Mowa tutaj o nasadzeniu cebulek kwiatowych, które muszą tkwić w ziemi przez zimę, aby wykiełkować wczesną wiosną i pięknie zakwitnąć. Jakie kwitnące rośliny należy wsadzać właśnie teraz, by ich kwiaty pojawiły się w ogrodzie już w kwietniu? Generalnie mowa właśnie o wszystkich roślinach cebulowych.

Hurtownia ogrodnicza i rośliny cebulowe do ogrodu


W październiku w ogrodzie warto zatem wsadzić nie tylko żonkile i narcyzy, ale też krokusy, tulipany, oraz czosnek ozdobny. To właśnie te wszystkie cebule można teraz kupić w dobrych cenach w hurtowniach oraz sklepach ogrodniczych. Jeżeli z zakupami poczeka się do późniejszej jesieni, można trafić również na spore obniżki, dzięki czemu cebulki nie będą kosztować więcej niż kilkadziesiąt groszy za sztukę. Hurtownia ogrodnicza to miejsce, w którym naprawdę można stracić głowę, szczególnie jeżeli jest się działkowiczem z zamiłowania. Promocyjne zakupy pozwalają na wybranie większej liczby cebulek rzadko spotykanych odmian tulipanów czy żonkili.

Jak wybrać zdrowe cebulki kwiatowe


Podczas zakupów cebulek kwiatowych trzeba jednak zwracać baczną uwagę na ich jakość. Dobry sklep ogrodniczy to miejsce, w którym kupi się duże i silne cebulki, które doskonale przezimują w glebie, by na wiosnę wykiełkować. Warto zwracać zatem uwagę na rozmiar cebulek. Jeżeli wybierzemy cebulki drobne i mało dorodne, kwiatostany mogą być liche, albo cebule mogą zgnić. Co jeszcze warto wiedzieć o wsadzaniu cebulek kwiatowych? Największym wrogiem i przeszkodą w tym, by wiosną mieć ukwiecony ogród są różnego rodzaju gryzonie, które mogą zjeść cebulki kwiatowe. Należy do nich na przykład turkuć podjadek. Dobrym pomysłem jest zatem w sadzenie cebulek kwiatowych w plastikowych kubeczkach na przykład po jogurtach. Dzięki temu są one osłonięte, a zatem nie staną się zimowym pokarmem gryzoni.