Skip to content Skip to footer

Przeszczep włosów – efekty po zabiegach różnymi metodami

Zabieg przeszczepu włosów może być wykonany różnymi metodami. Aktualnie spotyka się dwie, a mianowicie metodę FUT – STRIP oraz metodę FUE. Jakie dają one efekty?

Metody przeszczepu włosów – FUT – STRIP oraz FUE

Głównym celem zabiegu przeszczepu włosów jest umieszczenie włosów pobranych z miejsca biorczego w miejsce dawcze. Dzięki tej procedurze można odtworzyć pierwotną gęstość włosów w danym obszarze, na przykład w przebiegu łysienia androgenowego.

Dzisiaj w klinikach zajmujących się transplantacją włosów można skorzystać z dwóch różnych metod, a mianowicie:

– metoda FUT – STRIP,
– metoda FUE.

Jeśli pacjent chce zdecydować się na przeszczep włosów rezultaty zabiegu zależne są głównie od wybranej metody. Jakie są główne różnice, gdy chodzi o efekty przeszczepu włosów metodą FUT – STRIP oraz FUE?

Efekty przeszczepu włosów metodą FUT – STRIP

Metoda FUT (follicular unit transplantation) – STRIP polega na przeszczepieniu całego paska skóry z owłosieniem pobranego z głowy pacjenta. Następnie uzyskany fragment po rozdzieleniu na mniejsze elementy umieszcza się w miejscu docelowym.

Prezentowana metoda jest szybka, lecz pozostawia po sobie blizny, dlatego też, jeśli chodzi o ten przeszczep włosów efekty nie są perfekcyjne. Ponadto, nie jest ona polecana dla pacjentów z delikatną, cienką skórą głowy. Czas rekonwalescencji także jest wydłużony.

Wobec tego efekty przeszczepu włosów prezentowaną metodą nie będą zadowalały każdego pacjenta.

Efekty przeszczepu włosów metodą FUE

Pacjenci klinik prowadzących transplantację włosów mogą skorzystać także z innej metody, a mianowicie metody FUE (follicular unit extraction). Jest ona droższa, bardziej czasochłonna, ale w tym przypadku przeszczep włosów rezultaty daje znacznie lepsze!

Metoda FUE polega na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszków włosowych z okolicy dawczej i wszczepianie ich w okolicę biorczą. Zatem cały zabieg jest bardziej skomplikowany, ale efekty przeszczepu włosów mogą być o wiele lepsze niż w przypadku metody FUT (follicular unit transplantation) – STRIP. Dodatkowym plusem jest brak konieczności wykonania znieczulenia ogólnego – stosuje się znieczulenie miejscowe, a także okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy.

Podsumowując, gdy chodzi o skuteczny przeszczep włosów efekty uzyskane z użyciem metody FUE będą mogły zadowolić niemalże każdego pacjenta!

Leave a comment