Skip to content Skip to footer

Liposukcja – czy trzeba się jej bać?

Marzenia mogą być ograniczone strachem. Nawet jeśli chęć jest wielka, strach paraliżuje, albo skutecznie zniechęca. Czasem jednak obawa wynika z niewiedzy. Coś, co wydaje się być straszne, w rzeczywistości wcale takie nie jest. Zabieg liposukcji w opinii wielu zainteresowanych nim osób jest bolesny, dlatego nie decydują się na jego wykonanie. Czy rzeczywiście liposukcja boli? Jak wygląda sam zabieg i jakie są metody jego przeprowadzania?

Dlaczego liposukcja nie jest przeprowadzana w szpitalach?

Chyba nikt nie lubi szpitali. Kojarzą się raczej z bólem lub mało przyjemnymi zabiegami. Dlatego metoda liposukcji przeprowadzana jest w klinikach medycyny estetycznej. Sama przestrzeń i personel budują miłą atmosferę. Profesjonalne badania wstępne, konsultacja oparta na miłej rozmowie i właściwe doradztwo sprawiają, że pacjent czuje się ważny, a strach sam przestaje istnieć. Ale czy właściwie jest się czego bać?

Liposukcja – jak wygląda zabieg?

Zabieg odsysania tłuszczu przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Czasem pacjentce podawane są środki rozluźniające, aby zapewnić jej relaks i błogi sen. Wówczas specjalista może przystąpić do właściwych działań. W wybranym miejscu na ciele wykonywane jest niewielki nacięcie, przez które wprowadzana jest kaniula zaopatrzona w urządzenie do rozbijania tłuszczu. Jednocześnie ssak odciąga rozbite cząsteczki, które trafiają do zbiornika na odpady. W przypadku, gdy zabieg połączony jest z innymi metodami chirurgii plastycznej, na przykład wypełnianiem piersi, tłuszcz może posłużyć jako materiał budulcowy.

Liposukcja efekty uzależnione od metody?

Liposukcja efekty są widoczne tuż po wybudzeniu ze snu i dojściu do pełni sił. Na początku efektom towarzyszy jeszcze opuchlizna, rany i obrzęki, ale z każdym kolejnym dniem skutki zabiegu są coraz bardziej zadowalające. Czy efekt uzależniony jest od wybranej metody liposukcji?

Wśród rodzajów w przeprowadzanych zabiegach wyróżnić można:

– Liposukcja ultradźwiękowa – efekt bierze się od nazwy. Komórki tłuszczowe rozbijane są za pomocą ultradźwięków. Metoda skutecznie umożliwia osiągnięcie „wyrzeźbionej” sylwetki o charakterystycznej, atletycznej posturze;

– Liposukcja wodna – podczas zabiegu na tkankę tłuszczową działa woda pod ciśnieniem, która skutecznie rozbija tłuszcz, a jednocześnie pozwala ograniczyć krwawienie;

– Liposukcja laserowa – nowoczesna metoda rozbijania tkanki tłuszczowej wiązką laseru, która nie wymaga dużej ingerencji w skórę, dlatego blizna po zabiegu nie wymaga zakładania szwów, a rekonwalescencja jest szybka.

Leave a comment