Skip to content Skip to footer

Perfumy męskie na lato oraz zimę

Dziś większość mężczyzn dba o to, aby dobrze się prezentować w każdej sytuacji. Każdy zadbany mężczyzna doskonale wie, że obowiązkowym dopełnieniem eleganckiego ubioru muszą być odpowiednio dobrane męskie perfumy o oryginalnym zapachu. Jakie zatem perfumy wybrać na lato, a jakie na zimę?

Męskie perfumy idealne na lato

Dziś perfumy są bez wątpienia obowiązkowym elementem, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdego zadbanego oraz eleganckiego mężczyzny. Jeśli są one dobrze dobrane, to wówczas zawsze są znakomitym uzupełnieniem wielu modnych stylizacji.

Perfumy, to kosmetyki które większości mężczyzn służą w każdym miejscu oraz o każdej porze. Gdy nadchodzą upalne dni, a za oknem mocno świeci słońce, warto zawsze sięgnąć po takie perfumy, które pobudzą zmysły oraz dodają energii na poszczególne, wakacyjne przygody.

Bez względu na to, czy mężczyzna zamierza spędzić lato nad morzem czy też w leśnych bezdrożach z dala od zgiełku wielkiego miasta, z letnimi perfumami wszędzie będzie czuł się wyjątkowo. Porządna dawka orzeźwiających cytrusów, delikatny aromat letnich kwiatów, czy też lekki odcień egzotyki zawsze poprawia nastrój w każdym miejscu oraz o każdej porze.

Jak prawidłowo aplikować perfumy latem?

Używanie perfum w letni czas rządzi się innymi prawami, niż w pozostałych porach roku. Jak wiadomo wysokie temperatury zazwyczaj nie sprzyjają długotrwałemu utrzymywaniu się nawet mocno intensywnych zapachów na skórze. W związku z tym ich aplikacja powinna być zawsze dobrze przemyślana.

O tej porze roku warto zawsze aplikować perfumy w te miejsca, w których to mogą one najdłużej się utrzymać. Są to z pewnością nadgarstki, zgięcia łokci oraz okolice za uszami. Z kolei miejsca narażone na potliwość nie powinny być perfumowane, bowiem nawet bardzo przyjemny zapach może szybko zmienić się w nieprzyjemną woń.

Warto też unikać mieszania zbyt wielu aromatów. Lepiej jest zawsze wyeksponować swój jeden ulubiony zapach o dużej intensywności. Aby perfumy stworzyły spójną całość trzeba je zawsze aplikować wraz z innymi kosmetykami. Warto wybrać zawsze taki sam letni zapach, który to jest oferowany zarówno w postaci dezodorantu jak i żelu.

Czym się różnią perfumy na lato i zimę?

Każdy mężczyzna powinien pamiętać o tym, że żaden zapach nie jest na tyle uniwersalny, aby móc go aplikować o każdej porze roku. Otóż bardzo często zdarza się tak, że pod wpływem skrajnych temperatur perfumy zmieniają swoje poszczególne właściwości i stają się zbyt ciężkie lub tracą swą intensywność.

Dobre perfumy na chłodniejsze pory roku to takie, które opierają się na intensywnych aromatach piżmowych i cedrowych, które to są określane jako nuty ciepłe.

Z kolei wraz z nadejściem wiosny oraz lata warto sięgnąć po lżejsze zapachy idealnie dopasowane do słonecznej aury. Wówczas to najlepiej sprawdzają się aromaty cytrusowe oraz kwiatowe, które to posiadają działanie orzeźwiające oraz energetyzujące oraz które to są lekkie oraz bardzo subtelne.

Leave a comment