Skip to content Skip to footer

Co zapewnia organizator imprezy paintballowej?

Pragniesz udać się na paintball Katowice? Jeśli jeszcze nigdy nie byłeś na tego rodzaju imprezie, to poniższy artykuł podpowie Ci, co może zapewnić organizator takiej imprezy, a co trzeba samemu zabrać na pole paintballowe Katowice.

Kombinezon do gry w paintball

Kombinezony, które używane są podczas gry w paintball Katowice poligon, są zwykle jednoczęściowe, jednak niektóre firmy posiadają na stanie kombinezony składające się osobno z kurtki oraz spodni. Najważniejszą funkcją tego sprzętu jest ochrona przed siniakami, które mogą przydarzyć się podczas gry w paintball oraz ochrona przed zabrudzeniami ubrań noszonych na co dzień. Dodatkową zaletą tego rodzaju sprzętu jest fakt, że taki strój doskonale maskuje w trudnym terenie osoby, które uczestniczą w imprezie.

Maska do paintballa

Jest to jeden z najważniejszych elementów, który potrzebny jest podczas gry w paintball. Dzięki jego zastosowaniu chronione są nasze usta, nos czy też sama głowa. Organizatorzy imprez paintballowych do wyboru mają naprawdę wiele różnych rozwiązań, jednak do najbardziej popularnych zaliczyć należy kaski ochronne. Co ważne dla osób udających się na pole paintballowe Katowice większość organizatorów stawia na wysoką jakość sprzętu ochronnego, ponieważ na rynku konkurencja jest bardzo duża. Najbardziej istotną kwestią jeśli chodzi o tego typu sprzęt, jest posiadanie certyfikatu CE w zakresie szybki zastosowanej w kasku.

Karabinek

To właśnie dzięki niemu paintball Katowice poligon jest tak ciekawy. Sprzęt ten inaczej nazywany jest markerem paintballowym. Najczęściej stosowanym rodzajem markerów są karabinki półautomatyczne. W momencie naciśnięcia spustu zostaje oddany 1 strzał, nie ma konieczności przeładowywania. Oczywiście organizator paintball katowice powinien zapewnić krótkie szkolenie z obsługi markera oraz oczywiście omówić wszystkie niezbędne kwestie bezpieczeństwa.

Inne wyposażenie

Niektórzy organizatorzy gier paintballowych zapewniają także dodatkowe wyposażenie takie jak rękawiczki czy też ochraniacze na korpus, które pozwalają uniknąć obrażeń. Oczywiście taki sprzęt nie jest obowiązkowy.

Cały podstawowy sprzęt powinien zostać więc zapewniony przez organizatora, jednak jeśli chce się postawić na komfort i lepsze doświadczenia to oczywiście można także zabrać swój sprzęt jeżeli tylko się taki posiada.

Leave a comment