Skip to content Skip to footer

Paznokcie żelowe – co to takiego?

Mimo iż to hybrydy zawładnęły ostatnio sercami milionów kobiet, niektóre panie wciąż pozostają wierne tradycyjnym paznokciom żelowym. Do ich wykonania potrzebne są specjalistyczne żele do paznokci, tipsy bądź szablony, lampa UV oraz typowe artykuły przeznaczone do stylizacji płytki. Czy taki manicure warto jednak w ogóle wykonać?

Główne zalety paznokci żelowych

Manicure tego rodzaju będzie idealną propozycją dla kobiet, które nie są w stanie poświęcić zbyt wiele czasu na stylizację paznokci. Żel utrzymuje się na płytce nawet do kilku tygodni. Po tym czasie, gdy na paznokciach zaczną się pojawiać delikatne odrosty, wystarczy go uzupełnić, aby ponownie cieszyć się perfekcyjną stylizacją dłoni.

Żele do paznokci wykazują się także imponującą trwałością. Uzupełnione nimi płytki stają się odporne na zarysowania, pęknięcia czy złamania. Można w nich wykonywać wszystkie codzienne czynności – uprawiać sporty, myć naczynia czy pracować na komputerze. Nie utrudniają życia, a wręcz je ułatwiają.

Samodzielne wykonywanie paznokci żelowych

Trwałe i estetyczne paznokcie można wykonać zupełnie samodzielnie. Nie jest to proste zadanie, bo wymaga pewnej wprawy, opanowania umiejętności posługiwania się żelem i zdolności manualnych, ale zawzięta kobieta spokojnie sobie z nim poradzi. Chcąc wykonać samodzielnie takie paznokcie, trzeba się tylko do tego przygotować. A jak to zrobić?

Najważniejszy będzie zakup podstawowych narzędzi przeznaczonych do wykonywania paznokci żelowych – żelu do paznokci, lampy UV, pędzelka przeznaczonego do nakładania żelu, tipsów oraz kleju do tipsów. Przydadzą się również miękkie pilniki, płyn do odtłuszczania płytki oraz przyrząd do wycinana skórek.

Manicure robiony w salonie kosmetycznym

Manicure zrobiony w salonie kosmetycznym zazwyczaj będzie jednak wyglądać bardziej profesjonalnie. Aby nie musieć inwestować w te wszystkie przyrządy i nie nastawiać się na niepotrzebną frustrację, lepiej od razu skierować swoje kroki do pracowni zajmującej się stylizacją paznokci.

A ile trzeba zapłacić za taki manicure? Przeważnie cena całego zabiegu wynosi od stu do dwustu złotych, a za uzupełnienie żelu należy zapłacić ok. 90-120 złotych. Koszty teoretycznie są wysokie, ale pozwalają cieszyć się pięknymi paznokciami przez długie miesiące.

Leave a comment