Skip to content Skip to footer

Ozdób swój sufit kasetonami!

Szukasz jakiejś ciekawej odmiany do swojego domu? Myślałeś już może o kasetonach? Kasetony na ścianę pomogą Ci w ułamku sekundy wyczarować nowe, zupełnie odmienione wnętrze w jakimkolwiek stylu, jaki sobie tylko wymarzysz. Czy nadają się dla Ciebie i do Twojego wnętrza? Czytaj dalej, a być może uda nam się rozwiązać ten problem…

Czym są kasetony?

Kaseton to nic innego, jak rodzaj przestrzennej dekoracji stropu, sklepienia lub ścian budynków. Występują one na rynku w przeróżnych wzorach i kształcie. Co więcej mogą być one wykonane z różnego rodzaju materiałów, w tym również z drewna bądź kamienia lub po prostu wymodelowane w tynku, ale na chwilę obecną chyba najczęściej spotykane są kasetony ze styropianu lub styroduru.

Zalety stosowania kasetonów na ścianach lub sufitach naszego domu.

Wydaje się, że pomimo licznych zalet i funkcji, jakie spełniają kasetony wciąż nie cieszą się popularnością, a przecież współczesne kasetony oferują naprawdę nowoczesne wzornictwo i zaawansowane technologie. Niektóre z zalet ich stosowania można zauważyć od razu, natomiast inne odczuje się dopiero po pewnym czasie. Należą do nich między innymi kasetony na ścianę, kasetony ścienne 3d lub kasetony sufitowe powlekane, a wszystkie z nich charakteryzują następujące kwestie użytkowe:
– jest to świetny sposób na dekorację naszych wnętrz;
– pomagają maskować nierówności, występujące na ścianach lub sufitach budynku, w którym mieszkamy;
– dodatkowo izolują ściany i sufit przed utratą ciepła, co będzie szczególnie istotne, zwłaszcza zimą;
– stanowią swoistą ochronę naszych ścian i sufitów przed zniszczeniem – kasetony zawsze można wymienić, a nasze ściany już niekoniecznie.

Kasetony – które wybrać spośród szerokiej oferty?

Funkcja dekoracyjna kasetonów jest chyba tą najbardziej oczywistą. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama różnego rodzaju wzorów i deseni, które mają ogromny wpływ na styl aranżacyjny danego pomieszczenia. Przy czym każdy rodzaj elementów może być zamontowany zarówno na całej powierzchni, jak też tylko na jej jednej części. Z pewnością bardzo ciekawy sposób na naprawdę niebanalną aranżację salonu lub sypialni stanowi obudowanie kasetonami tylko jednej ze ścian lub samego sufitu. Tym samym będzie się ona wyróżniać i przyciągać wzrok. Ponadto kasetony można dowolnie malować farbą emulsyjną, dzięki czemu można je idealnie dopasować do naszych indywidualnych potrzeb.
Możesz wybrać kasetony ścienne 3D, które dodatkowo nadadzą pomieszczeniu ciekawy optycznie design lub skusić się na kasetony sufitowe powlekane, na przykład warstwą PVC, co znacznie zwiększy ich trwałość. Wybór jest naprawdę ogromny, a w aranżacji Twojego wnętrza przy użyciu kasetonów ogranicza Cię jedynie własna wyobraźnia.