Skip to content Skip to footer

Na ratunek stopom – gabinet podologiczny

Wrastający paznokieć, grzybica stóp – gdzie udać się z takim problemem? Czy zawsze niezbędna jest wizyta w gabinecie lekarskim? Okazuje się, że nie. Naszymi stopami równie dobrze, a może nawet lepiej, zajmie się podolog – w końcu to jego specjalność. Gdzie zatem znaleźć podologa, jeśli nie jest on lekarzem?

Podolog – specjalista od naszych stóp

Choć sama nazwa brzmi równie poważnie jak innych lekarzy specjalistów, to jednak podolog nie jest lekarzem, ale specjalistą z zakresu leczenia chorób stóp, a jego zawód bardziej jest związany z kosmetologią niż medycyną. Podolodzy muszą jednak często nawiązywać współpracę z dermatologami, chirurgami czy nawet diabetologami, ponieważ zgłaszają się do nich osoby z takimi schorzeniami jak: stopa cukrzycowa, która jest konsekwencją źle leczonej cukrzycy, wrastające paznokcie, grzybica stóp, haluksy, odciski i inne. Podolog posiada specjalistyczny gabinet, który wyposażony jest w niezbędne urządzenia. Każdy producent sprzętu podologicznego zapewnia szeroki asortyment niezbędnych akcesoriów, które powinny znaleźć się w każdym gabinecie podologicznym.

Podstawowy sprzęt gabinetu podologicznego

Suda jest profesjonalnym producentem najwyższej jakości sprzętu podologicznego. Jednym z najważniejszych z nich jest fotel podologiczny, który zapewni komfort nie tylko pacjentowi, ale również przede wszystkim wygodną pracę podologowi. Innym niezbędnym sprzętem jest frezarka, która znacznie ułatwia wykonywanie zabiegów na paznokciach i skórze. Producent sprzętu podologicznego Suda zapewnia sprzęt, który sięga w innowacyjne rozwiązania oraz odpowiada na szczególne potrzeby takich gabinetów.

Akcesoria podologiczne

Oprócz podstawowych sprzętów jak fotel czy frezarka, podolog potrzebuje również innych, niezbędnych akcesoriów. Producent akcesoriów podologicznych zapewnia profesjonalne instrumenty do przeprowadzania zabiegów: sondy podologiczne, cęgi, cążki, pilniki oraz wiele innych urządzeń, które są nieodłącznym elementem pracy każdego podologa. Wiadomo, że jakość sprzętu jest niezwykle istotna, dlatego producent akcesoriów podologicznych stawia przede wszystkim na wysoką jakość swoich produktów. Dzięki nim praca w gabinecie będzie przebiegać sprawnie i komfortowo.

Leave a comment