Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobry podkład w trzech prostych krokach

Podkłady do twarzy już w tym momencie stanowią olbrzymią grupę produktów. Występują wśród nich kosmetyki o działaniu nawilżającym i natłuszczającym, ale też i preparaty typowo matujące, których głównym zadaniem jest absorbcja sebum i zwężanie porów. Jak zatem spośród tych wszystkich produktów wybrać podkład idealny?

Krok 1 – określenie typu cery

Typ informuje zarówno o tym, czy skóra jest sucha, tłusta czy mieszana, jak również określa jej koloryt. Każda kobieta sama powinna wiedzieć, jak zachowuje się jej cera na co dzień. Chcąc to sprawdzić, wystarczy w jednym dniu niczego na nią nie nakładać i poobserwować, czy z biegiem czasu robi się bardziej tłusta czy może jednak sucha.

W przypadku wybierania podkładów do twarzy równie ważne jest ustalenie tonacji skóry. Delikatne niebieskie odcienie są charakterystyczne dla zimnej tonacji, podczas gdy te żółte lub złote – dla ciepłej.

Krok 2 – wybór odpowiedniego typu podkładu

Podkład ma nie tylko upiększać buzię, ale także ją pielęgnować albo przynajmniej nie pogarszać jej stanu. Cera sucha na pewno polubi się z kremowymi fluidami o nieco tłustszej konsystencji. Są one na tyle bogate, że potrafią świetnie zgrać się z każdym kremem i jeszcze bardziej wzmocnić jego działanie.

Posiadaczki cery tłustej bądź mieszanej powinny z kolei celować w lekkie podkłady do twarzy o działaniu matującym. Występujące w nich substancje i związki najczęściej mają zdolność nie tylko do wchłaniania nadmiaru sebum, ale także i do zwężania porów, dzięki czemu zapobiegają niedoskonałościom i zmniejszają ich widoczność.

Krok 3 – wybór odpowiedniego koloru

Podkłady do twarzy zawsze występują też w przynajmniej kilku różnych wersjach kolorystycznych. Jak zatem wybrać ich odcień? Aby to zrobić, należy przeprowadzić mały test, wykorzystując do tego celu testery występujące w drogeriach.

Kolor cery może różnić się znacząco od koloru szyi, ale to właśnie do szyi należy dopasować odcień podkładu. Błędem jest zatem sprawdzanie go na buzi, bo powinno się to robić nieco niżej. Aby ocenić kolor podkładu, należy zacząć go nakładać od żuchwy aż po koniec szyi. Musi on idealnie wtopić się w naturalny odcień skóry. Nie ma bowiem nic gorszego od zbyt ciemnego lub zbyt jasnego podkładu.

Podkłady do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Leave a comment