Skip to content Skip to footer

Czy sprzedaż używanego sprzętu myśliwskiego jest legalna?

Rozpoczynając przygodę z myślistwem oraz z łowiectwem, będziemy zazwyczaj chcieli nabyć sprzęt z drugiej ręki. Powodów jest wiele, tak samo argumentów za tym, że taka decyzja jest jak najbardziej słuszna. Gdzie jednak szukać używanego sprzętu myśliwskiego?

Ogłoszenia łowieckie

Kiedy szukamy broni myśliwskiej, to raczej nie znajdziemy jak na popularnych portalach aukcyjnych. Oferty, jakie znajdziemy w sieci, będą to przeważnie oferty sklepów z bronią. Szukając używanych elementów wyposażenia, które mogą chcieć odsprzedać członkowie naszego koła łowieckiego, ma jakiś sens, ale mało jest prawdopodobne, aby mieli do odsprzedania to, czego akurat szukamy.

Ogłoszenia łowieckie na portalu łowieckim, to zdecydowanie lepszy kierunek poszukiwań. Jednym z bardziej popularnych portali, na którym są ogłoszenia łowieckie, jest portal „Łowiec”. Tego typu portal łowiecki pozwoli nam na przegląd ofert z całego kraju. Istnieje wtedy zdecydowanie większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy to, czego szukamy.

Dlaczego dobrze jest zacząć od używanego sprzętu?

Warto jest zwrócić uwagę na to, że sprzęt myśliwski to nie tylko strzelba. Skompletowanie całości, która będzie fabrycznie nowa, pociągnie ze sobą wydatek kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z tego powodu, zanim zaczniemy szukać nowych strzelb czy noży, dobrze jest odwiedzić portal łowiecki.

Kiedy zaczynamy przygodę z myślistwem, rozpoczynamy również zbierać doświadczenie dotyczące posługiwania się bronią, jej serwisu oraz całej masy innych rzeczy, jakie są z nią związane. Niewykluczone jest, że będziemy popełniać błędy. Jest to zrozumiałe, jak w przypadku każdego zajęcia gdzie się jest nowicjuszem. Błędy w serwisowaniu oraz obsłudze sprzętu optycznego czy broni palnej, może nas jednak bardzo dużo kosztować. Z tego to powodu dużo lepiej jest inwestować w sprzęt używany.

Czy sprzedaż używanego sprzętu myśliwskiego jest legalna?

Sprzedaż broni palnej jest jak najbardziej legalna, przy czym musimy spełnić wiele proceduralnych wymogów. Niej możemy po prostu kupić od kogoś broni i tyle. Każda sztuka broni musi być zarejestrowana i musi być zarejestrowana na konkretną osobę. Pomijając sam fakt, że kupując broń, musimy mieć na nią pozwolenie, to musimy spełnić wszelkie formalności związane z jej przerejestrowaniem na nas.

Leave a comment