Skip to content Skip to footer

Masaż lekarstwem na wszystkie bóle?

Masaż leczniczy jest bardzo lubianym zabiegiem przez pacjentów. Uznawany jest za lekarstwo na wszystkie bóle. Czy tak jest naprawdę? Kiedy masaż leczniczy może pomóc, a kiedy jest nie wskazany?

Komu pomoże masaż leczniczy?

Masaż leczniczy w Warszawie ma na celu zmniejszenie objawów chorobowych lub zapobieganie chorobom. Granica między masażem leczniczym, a innymi rodzajami masażu jest bardzo płynna, gdyż masaż leczniczy stosowany jest również w sporcie, kosmetyce, czy relaksacji.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że masaż musi być wykonany przez wykwalifikowanego rehabilitanta, gdyż może wyrządzić również szkody dla organizmu, a nie tylko przynosić pożytek. Masaż leczniczy ma cały zasób chwytów, dzięki którym uwalniane w organizmie są endorfiny, które mają rozluźnić organizm.

Zalety masażu leczniczego w Warszawie widać bardzo wyraźnie u pacjentów cierpiących na bóle kręgosłupa, których przyczyną jest nadwaga, siedzący tryb życia, czy silny oraz długotrwały stres. Kolejnymi wskazaniami do masażu są silne przeciążenia, które oddziałują na kręgosłup oraz wady postawy, z którymi boryka się coraz większa liczba dzieci i dorosłych.

Dla kogo jest leczniczy masaż stóp?

Leczniczy masaż w Warszawie obejmuje również masaż stóp. Refleksologia polega na uciskaniu stref reflektorycznych, dzięki czemu stymuluje organizm do samouzdrowienia. Zalecana jest osobom, które mają problemy z bolącymi stopami, rwą kulszowa, zapaleniem stawów, bezsennością, czy migrenami.

Refleksologia również nie jest przeznaczona dla wszystkich. Przeciwwskazaniami są owrzodzenia stóp, osteoporoza, cukrzyca, czy żylaki.

Przeciwwskazania do masażu leczniczego

Masaż leczniczy w Warszawie nie jest przeznaczony dla każdego. Niestety stan zdrowia może być przeciwwskazaniem, które uniemożliwi podjęcie rehabilitacji masażami. Jednym z podstawowych przeciwwskazań jest osteoporoza. Choroba ta, powodując duże osłabienie kości, może doprowadzić do uszkodzenia kości w trakcie masażu. Również przebyte złamania kończyn powodują, że powinnyśmy wstrzymać się z masażami. Również naderwania i zerwania powięzi, ścięgien, czy mięśni uniemożliwiają podjęcie leczenia masażami.

Masaż leczniczy w Warszawie nie jest lekarstwem na wszystkie bóle i dolegliwości. Zawsze przeprowadzany jest zgodnie z zaleceniem lekarza i nie jest przeznaczony dla każdego. Trzeba mieć to na uwadze zastanawiając się nad podjęciem rehabilitacji.

Leave a comment