Skip to content Skip to footer

Protezy zębowe – zastosowanie, rodzaje, zalety

Protezy zębowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem pacjentów klinik dentystycznych. Stomatolodzy proponują to rozwiązanie wielu osobom – niekoniecznie starszym. Co warto wiedzieć na ten temat? Gdzie znaleźć dobry gabinet, który wykona taką usługę?

Kiedy i gdzie skorzystać?

Protezy zębowe to szansa na poprawę uzębienia dla osób, u których pojawiły się jakiekolwiek braki, wynikające np. z choroby czy urazu. Dzięki nim pacjent, który nie ma części lub całego zęba, może dokonać korekty, polegającej na wstawieniu w to miejsce elementu uzupełniającego. Dla osób, które zdecydują się na protezy Szczecin przygotował korzystną ofertę. Mieszkańcy tego regionu mają bowiem możliwość skorzystania z usług renomowanej, nowoczesnej placówki z wykwalifikowaną kadrą.
Z pewnością proteza Szczecin przeznaczona jest nawet dla najbardziej wymagającego pacjenta, u którego doszło do utraty zęba lub jego fragmentu. Stomatolodzy podejmują się zabiegów również w przypadku większych braków w uzębieniu. Zdarza się, że do gabinetu trafia pacjent, który nie posiada żadnego zęba. Protezy Szczecin to oferta skierowana w zasadzie do każdego, kto potrzebuje pomocy w tym zakresie.

Proteza Szczecin – opcja stała i ruchoma

Warto wspomnieć, że protezy Szczecin to dość szeroka usługa. W zależności od kilku czynników (m.in. stanu uzębienia, ilości i rodzaju ubytków, możliwości finansowych) wykonywane są opcje ruchome bądź stałe. Pierwsze z nich są wyjmowane, co oznacza, że pacjent nie nosi ich permanentnie. Może je samodzielnie i bez trudu wyjąć z jamy ustnej, np. na czas jedzenia czy snu.
Z kolei stała proteza Szczecin nie daje takiej możliwości. Ta wersja mocowana jest w jamie ustnej na długi czas, bez możliwości pozbycia się jej w razie konieczności. Na pewno jednak stosowanie tego rodzaju protez jest bardziej trwałe i komfortowe.
Warta wyróżnienia jest tu proteza na implantach Szczecin, którą również można wykonać w działającym na tym terenie gabinecie. Na pewno jednak sposób przeprowadzenia zabiegu i dobór odpowiedniej formy, techniki czy materiału uzupełniającego wybrany powinien zostać po konsultacji ze stomatologiem.

Protezy Szczecin – główne zalety

Każdy rodzaj stosowanej protezy może dawać wiele korzyści. Przede wszystkim uzupełnienie brakujących zębów poprawia samopoczucie, wygląd i komfort życia. Znacznie łatwiej przebiega wiele czynności wykonywanych przy użyciu jamy ustnej. Chodzi tu m.in. o gryzienie pokarmu, poprawne mówienie (brak zęba może być przyczyną wad wymowy), oddychanie. Pozostałe, naturalne zęby nie przemieszczają się ani nie dochodzi do ich uszkodzeń. Proteza na implantach Szczecin to opcja charakteryzująca się dużą solidnością, wytrzymałością i możliwością wieloletniego stosowania.