Skip to content Skip to footer

Liposukcja laserowa

Walka o piękną sylwetkę jest żmudna i wymaga bardzo dużo siły, wytrwałości i czasu. Nie da się ukryć, że czasami tłuszczy jest na tyle odporny, że zwyczajnie nie da się go usunąć bez zabiegów medycyny estetycznej. Liposukcja laserowa jest polecana dla osób, które chcą skutecznie się z nim rozprawić raz na zawsze. Mogą z niej skorzystać zarówno kobiety, jak też mężczyźni.

Czym jest lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa to właśnie inaczej liposukcja. To wymienna nazwa tego zabiegu medycyny estetycznej, który jest popularny od tak wielu lat, a z biegiem czasu stał się jeszcze bardziej skuteczny i mniej inwazyjny. Wszystko dzięki rozwojowi technologii. Dzisiaj liposukcję przeprowadza się przy użyciu lasera. Taka liposukcja laserowa jest zdecydowanie mniej bolesna i niebezpieczna dla pacjenta, rzadziej pojawiają się jakiekolwiek powikłania. Jednocześnie daje doskonałe efekty i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Dla kogo liposukcja laserowa Katowice?

Kto może skorzystać z tego zabiegu medycyny estetycznej? Liposukcja jest polecana między innymi tym osobom, które walczą z opornym tłuszczem w pewnych określonych partiach ciała. Można odsysać tłuszcz nad kolanami, z ramion, dolnej partii brzucha, tak zwanych bryczesów, a zatem zewnętrznej części ud. Te partie ciała trudno wyrzeźbić za pomocą ćwiczeń, często również dieta nie daje rezultatów. Wtedy zabieg medycyny estetycznej da doskonałe efekty. Ważne jest to, że podczas liposukcji tłuszcz jest odprowadzany na zewnątrz. Jednym słowem pozbywamy się raz na zawsze nadmiarowych komórek tłuszczowych. Uzyskany w ten sposób materiał biologiczny od pacjenta może być wykorzystany do kolejnych zabiegów medycyny estetycznej.

Liposukcja laserowa Katowice – jak się umówić?

Zanim pacjent otrzyma kwalifikację do zabiegu, musi skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej. To właśnie on ocenia, czy w wybranych partiach ciała rzeczywiście można przeprowadzić zabieg. Poza tym konieczne będzie również przedstawienie dokumentów dotyczących stanu zdrowia. Trzeba przygotować między innymi wyniki z morfologii krwi. Niestety nie każdy może skorzystać z liposukcji. Ten zabieg nie jest polecany na przykład dla osób, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia serca. Wtedy lekarz medycyny estetycznej z pewnością dobierze inny zabieg, który jest mniej inwazyjny i bardziej polecany w tych sytuacjach.

Leave a comment