Skip to content Skip to footer

Wisła – perła Beskidów

Wisła to niewielkie miasteczko położone w Beskidach, bardzo często określane jako perła tego rejonu. Ta miejscowość turystyczna jest idealnym miejscem wypoczynku dla każdego miłośnika gór. Atrakcje turystyczne, szlaki piesze wytyczone w malowniczych górach, możliwość uprawiania sportów letnich i zimowych to tylko najważniejsze plusy wakacji w Wiśle. Warto tu przyjechać i spędzić choć kilka dni.

Wisła. Dla miłośników aktywnego wypoczynku

Wypoczynek w mieście Wisła można polecić wszystkim, którzy kochają góry i aktywny wypoczynek. Fani sportów letnich i zimowych znajdą tu wiele miejsc do ich uprawiania. W rejonach Wisły wiele jest opcji aktywnego wypoczynku. Wycieczki piesze, jazda na rowerze, narciarstwo, zdobywanie górskich szczytów, to tylko wybrane z nich. Na uwagę zasługuje też to, że wiele atrakcji turystycznych jest przeznaczonych nie tylko dla osób super sprawnych fizycznie, ale i dla rodzin z dziećmi. Nawet niektóre szlaki górskie są na tyle nieskomplikowane do przejścia, że z powodzeniem pokona je rodzina z małymi dziećmi.

Miłośnicy sportów, którzy jednak niekoniecznie chcą je uprawiać, również powinni pomyśleć o wypoczynku w tych okolicach. W Wiśle odbywa się wiele zawodów sportowych, w tym Puchar Świata w skokach narciarskich. Okazji do kibicowania bez wątpienia więc nie zabraknie.

Baza noclegowa

Miasto Wisła to miejsce, gdzie na stałe mieszka nieco ponad 10 tysięcy osób. Zaskoczeniem dla przyjezdnych może być to, ze w tak małym mieście czeka na turystów ponad 12 tysięcy miejsc noclegowych. Na uwagę zasługują nie tylko pokoje do wynajęcia, ale i niedrogie apartamenty Wisła. Dlaczego apartamenty w wiśle można wynająć w bardzo atrakcyjnych cenach? Odpowiedź jest prosta. Apartamenty w Wiśle są tanie, bowiem w mieście odbywa się wiele spotkań biznesowych i konferencji, nie brakuje więc luksusowych miejsc noclegowych, a ich duża ilość to gwarancja konkurencji w branży usług hotelowych, a więc i nieco niższych cen. Apartamenty Wisła można znaleźć w każdej części miasta. Decydując się na nocleg w komfortowych warunkach, nie można jednak zapominać, że Wisłaa partamenty trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Na miejscu bowiem może okazać się, że wybrane Wisłaa partamenty są w wybranych dniach zajęte.

Przebywając w Wiśle, warto odwiedzić też okoliczne miejscowości – na przykład Żywiec i Szczyrk. Niedaleko Wisły jest granica Polski i Czech, nic nie stoi wiec na przeszkodzie, by przy okazji wypoczynku w Wiśle, choć na kilka godzin wpaść do naszego południowego sąsiada.

Leave a comment