Skip to content Skip to footer

Czym depilować bikini?

Moda na depilację bikini nie przemija, niemal każda kobieta poddaje się takiemu zabiegowi. Pojawia się coraz więcej metod, a wraz z nimi dylemat decyzyjny – którą wybrać?

Maszynka do golenia

Depilacja bikini tą metodą jest najpopularniejsza – niemal w każdym domu znajdzie się maszynka do golenia i każda kobieta ma już jakieś obycie z posługiwaniem się nią. Wprawdzie bywa trudno zastosować ją w okolicach bikini, ale pomocne okazuje się lustro, w którym wszystko można zobaczyć. Problem z tą metodą jest inny – powoduje podrażnienia, może uszkodzić delikatny naskórek, a odrastające włoski są ostre i powodują dyskomfort. Depilacja bikini tą metodą wydaje się więc najprostsza, ale może spowodować sporo kłopotów w przyszłości. Na dodatek jest to metoda, przez którą często trzeba depilować bikini – włoski odrastają bardzo szybko i golenie trzeba powtórzyć już po kilku dniach. Niemniej może być użyteczna, gdy mamy mało czasu lub musimy coś szybko poprawić.

Kremy chemiczne

Depilowanie bikini przy użyciu kremów jest absolutnie niewskazane. Substancje chemiczne w nich zawarte bardzo negatywnie wpływają na skórę i są szczególnie niebezpieczne w tak intymnej strefie – mogą zaburzyć równowagę biologiczną pochwy, powodować problemy z oddawaniem moczu, a także niszczą samą skórę.

Wosk

Ta metoda nie jest wskazana u osób z wrażliwą skórą, którą może podrażnić. Bywa także, że depilowanie bikini woskiem okazuje się dla kobiet bolesne – okolice intymne są szczególnie mocno unerwione. Poza tym nie jest to metoda, którą zwykle stosuje się w domu, a udanie się do kosmetyczki na depilację bikini bywa zawstydzające. Niemniej, to bezpieczny sposób, który na dłuższy czas pozwala zapomnieć o włoskach.

Laser

To kolejna metoda, która wymaga pomocy profesjonalisty, bo trudno byłoby przeprowadzić ją samodzielnie w domu. W tym przypadku jedyny dyskomfort może się wiązać z ewentualnym zawstydzeniem, bo sam zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Jego efekty są długoterminowe, podobnie jak w przypadku wosku, więc w trakcie wyjazdu na urlop nie pojawi się konieczność powtórzenia.

Leave a comment