Skip to content Skip to footer

Jak spędzić romantyczny weekend nad morzem?

Dłuższy weekend to idealna okazja do tego, by zabrać gdzieś swoją drugą połówkę i spędzić z nią miło czas. Romantyczny weekend nad morzem sprawdzi się również w roli prezentu walentynkowego lub podarunku na Dzień Kobiet. A jak go spędzić i co robić na takim wyjeździe, by rzeczywiście był on udany? Oto kilka świetnych propozycji.

Wizyta w SPA

Szukając odpowiedniego miejsca noclegowego nad morzem, warto od razu sprawdzić, czy daje ono gościom dostęp do SPA. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego od poddawania się relaksacyjnym masażom we dwoje. Taki odpoczynek przyda się każdemu.

Niektóre kurorty turystyczne ze spa idą nawet o krok dalej i włączają do swoich ofert specjalistyczne zabiegi dla dwojga. Są to przede wszystkim masaże, ale nie takie klasyczne, a wykonywane przy pomocy czekolady, olejków eterycznych bądź gorących kamieni. Nowe doświadczenia doskonale rozbudzą zmysły.

Przelot samolotem

Wiele firm zajmujących się świadczeniem usług typowo rozrywkowych ma też w swoich ofertach loty dla dwojga. Na czym one polegają? Otóż zakochana para zostaje umieszczona w samolocie, by następnie móc szybować tuż nad rozprzestrzeniającą się głębiną wody. Widoki są naprawdę niesamowite. Taka atrakcja każdemu powinna przypaść do gustu.

Odrobina emocji zapewniona przez lot samolotem stanie się doskonałym urozmaiceniem romantycznego weekendu nad morzem. Dzięki niej para przeżyje coś zupełnie nowego. Później będzie mogła powracać do tych wspomnień.

Skoki ze spadochronem

Jeszcze więcej ekstremalnych i porażających emocji gwarantują typowe atrakcje powietrzne. Wśród tych realizowanych nad polskim morzem największą furorę robią skoki ze spadochronem. Mogą to być albo skoki w tandemie, albo skoki z odrzutowym plecakiem. Obie atrakcje kieruje się wyłącznie do osób o silnych nerwach.

Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do skorzystania z powietrznych atrakcji, a należą do nich głównie poważniejsze choroby oraz nadmierna masa ciała bądź problemy z kręgosłupem. Warto więc wcześniej się im przyjrzeć, by nie rezerwować lotu na marne.

Uczta dla zmysłów

Romantyczny weekend nad morzem po prostu musi też składać się z pysznego jedzenia. Ale może tak zamiast wybierać się do klasycznej restauracji, tym razem złożyć wizytę w prawdziwej pijalni czekolady?

Takie pijalnie oferują gościom specjalne degustacje, w trakcie których można skosztować różnych gorących i zimnych napojów oraz słodkich przekąsek. A – jak powszechnie wiadomo – to właśnie czekolada jest jednym z lepszych afrodyzjaków. Na romantycznym weekendzie nie może jej zabraknąć!

Leave a comment