Skip to content Skip to footer

Jak rozkręcić wynajem krótkoterminowy swojego mieszkania

Coraz więcej słyszy się i czyta na temat możliwości zarabiania na krótkoterminowym wynajmie nieruchomości. W ten sposób mogą dzisiaj na swoich mieszkaniach zarabiać ludzie, którzy posiadają lokum w popularnych miejscowościach turystycznych czy dużych i atrakcyjnych miastach. Wielu turystów woli nocować w prywatnych kwaterach niż w hotelach, co chwilę pojawiają się nowe serwisy pozwalające na dodanie swojego mieszkania do bazy noclegów, a to już pierwszy krok do zarabiania.

Jak rozkręcić wynajem krótkoterminowy mieszkania

W jaki sposób wejść zatem do tego interesu? Dobrym pomysłem będzie skontaktowanie się z firmą, która ma w swoim portfolio zarządzanie apartamentami. Dzięki kontaktowi z profesjonalistami, można szybko wejść w ten biznes i zacząć zarabiać. Na początek trzeba będzie dodać swoje lokum do bazy noclegów. Oczywiście można skorzystać z wielu różnych wyszukiwarek oraz serwisów takich jak na przykład airbnb. To jeden z najpopularniejszych serwisów tego typu na całym świecie, przez który każdego dnia setki tysięcy ludzi, bo kupują noclegi. Po dodaniu mieszkania do bazy, dobrze zorganizować sensowną obsługę swojego apartamentu. Obsługa apartamentów to między innymi zarządzanie kalendarzem rezerwacji oraz zajmowanie się gośćmi. Jeżeli nie jest się w stanie robić tego wszystkiego we własnym zakresie, niech zrobi to firma

Zarządzanie wynajmem krótkoterminowym

Zarządzanie kalendarzem rezerwacji to dosyć skomplikowana sprawa. Jeżeli jest duży ruch gości na przykład w sezonie letnim, trzeba na bieżąco organizować sprzątanie i wymianę pościeli, uzupełniać papier toaletowy czy ręczniki w kuchni, odbierać gości i żegnać się z nimi, czyli nadzorować tak zwany check-in oraz check out. Obsługa apartamentów przez firmę zewnętrzną, która ma w swoim portfolio zarządzanie wynajmem krótkoterminowym, pokrywa wszystkie te ważne punkty. Dzięki temu właściciel mieszkania nie jest obarczony dodatkowymi obowiązkami związanymi z tym, że zaangażował się w wynajem krótkoterminowy.

Jak przygotować mieszkanie

Gdy zorganizuje się zarządzanie apartamentami, oddając swoje mieszkanie w dobre ręce zarządcy, trzeba będzie jeszcze tylko trochę odświeżyć swoje lokum i dokupić do niego podstawowe elementy wyposażenia czy dekoracje. Goście zwracają uwagę na tego typu drobnostki w mieszkaniach i lepiej oceniają te apartamenty, które mają przytulny klimat i są wyposażone na przykład suszarkę do włosów czy Żelazko. Małe inwestycje są zatem niezbędne, by rozkręcić wynajem krótkoterminowy.

Leave a comment