Skip to content Skip to footer

Elegancja w upalne dni

Wraz z nadejściem lata i towarzyszących mu upałów wiele z nas zadaje sobie pytanie, jak ubrać się do biura lekko, a jednocześnie elegancko. Z jednej strony zdajemy sobie bowiem sprawę z wymagań obowiązujących w naszym miejscu pracy, z drugiej strony jednak nie wyobrażamy sobie przedzierania się przez miasto w upale w pełnej garsonce i szpilkach.

Kobieco i elegancko

Sukienka to prawdopodobnie ten element garderoby, który jako pierwszy przychodzi na myśl, gdy myślimy o odzieży damskiej na lato. W sklepach bez problemu znajdziemy lekkie, przewiewne sukienki, które z powodzeniem nadadzą się do biura. Wybierając sukienkę do pracy należy zwrócić uwagą na jej stosowną długość – powinna ona kończyć się nie wyżej niż kilka centymetrów nad kolanami. Biuro to zdecydowanie nie miejsce na kuszące rozcięcia czy głębokie dekolty – prosta, minimalistyczna sukienka z dobrego jakościowo materiału będzie zdecydowanie lepszym wyjściem – pozwoli nam wyglądać kobieco, a jednocześnie profesjonalnie i elegancko.

Garnitur nie tylko dla mężczyzn

Odzież damska na lato to jednak nie tylko sukienki czy spódnice – coraz częściej zarówno na wybiegach, jak i w sklepach pojawiają się damskie garnitury. W wersji letniej szyte są zazwyczaj z przewiewnych, lekkich materiałów; jeśli chodzi o kolory, świetnie sprawdzą się beże, szarości czy odcienie niebieskiego (biel, choć niezwykle stylowa i elegancka nie będzie zbyt praktyczna, zwłaszcza jeśli czeka nas na przykład podroż komunikacją miejską). Do garnituru wystarczy dobrać prostą, jednokolorową koszulę i mamy stylową, a jednocześnie przewiewną stylizację, która doskonale nadawać się będzie do biura.

Obowiązkowa szpilka?

Elegancka odzież damska na lato wymaga jednak uzupełnienia jej odpowiednim obuwiem (w wersji biurowej są to zazwyczaj czółenka lub szpilki) – w trzydziestostopniowym upale ciężko jest jednak wyobrazić sobie przechadzanie się po mieście w pełnych butach na wysokim obcasie. W tej sytuacji warto jest zostawić sobie w biurze jedną czy dwie pary „dyżurnych” szpilek, które będziemy przebierać zaraz po przyjściu do pracy. Drogę do biura zdecydowanie łatwiej pokonać nam będzie w lekkich sandałkach czy w tenisówkach – obecne trendy jak najbardziej dopuszczają łączenie eleganckiej garderoby (a więc sukienki czy garnituru) ze sportowym obuwiem; w drodze do pracy będzie nam nie tylko lekko i wygodnie – będziemy również prezentować się nowocześnie i stylowo.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.

Leave a comment