Skip to content Skip to footer

Na jakie uroczystości religijne warto podarować prezent?

Osoby należące do Kościoła Katolickiego przyjmują w swoim życiu kilka ważnych sakramentów. Chrzest święty, czy pierwsza komunia święta to tylko niektóre z nich. Rodzice chrzestni czują obowiązek aby kupić chrześniakowi prezent w postaci odpowiedniej pamiątki. Na jakie uroczystości religijne warto kupić taką pamiątkę?

Pamiątki z okazji sakramentów

Pierwszym sakramentem, które przyjmuje dziecko jest Chrzest Święty. Pamiątka chrztu w postaci medalika bądź figurki to bardzo dobry pomysł na prezent. Warto dodać do tego Pismo Święte, gdyż to rodzice chrzestni są odpowiedzialni za dalsze kształtowanie wiary dziecka.

Następnie przyszła pora na Pierwszą Komunię Święta. Tu z kolei dziecko powinno otrzymać Skarbiec zawierający wszystkie modlitwy oraz pieśni kościelne. Kolejnym elementem jest medalik. Złoty lub srebrny z wizerunkiem Matki Boskiej to bardzo dobry pomysł na pamiątkę.

Kolejnym z kolei sakramentem, które przyjmuje dziecko jest Bierzmowanie. Tutaj jedno z rodziców chrzestnych pełni rolę świadka. Bardzo dobrym pomysłem, tak jak pamiątka chrztu, jest właśnie pamiątka z Bierzmowania. Dziecko w ten sposób będzie świadome, iż otrzymało dary Ducha Świętego i jego wiara po tym sakramencie wręcz rozkwitnie.

Biżuteria pomysłem na prezent?

Jeżeli chodzi pomysły na prezenty związane z sakramentami, standardowym rozwiązaniem są złote lub srebrne medaliki. W przypadku dziewcząt, bardzo często kupuje się im złote kolczyki czy naszyjniki. Są bardzo dobre prezenty dla dziewczyn i cieszą się za każdym razem, kiedy je dostaną.

W przypadku chłopców, biżuteria nie jest już tak oczywistym wyborem. Oczywiście, w przypadku sakramentów powinni oni otrzymać medalik, ale jako dodatkowe prezenty lepiej wybrać coś innego. Zegarek elektryczny, hulajnoga czy zestaw majsterkowicza to tylko niektóre z ciekawych pomysłów na prezent dla młodych chłopaków.

Jak widać, w przypadku sakramentów warto kupić dzieciom prezenty, takie jak pamiątka chrztu czy pierwszej komunii świętej. Trzeba jednak pamiętać i dać dziecku do zrozumienia, że to nie one są najważniejsze w tym dniu. Sakramenty mają przybliżyć dziecko do Boga i wzniecić w nim ciekawość wiary. Prezenty powinny być tylko dodatkami, aby dziecko jeszcze lepiej kojarzyło te dni.

Pamiątki chrztu dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Leave a comment