Skip to content Skip to footer

Duet idealny

Dwoma standardowymi kosmetykami, które zwykle znajdują się wśród kosmetyków do włosów są szampon i odżywka. Ci bardziej zaawansowani często też stosują maski. Bez względu jednak na rodzaj produktu, kiedy będzie on dobrze dobrany do rodzaju włosów, na pewno zdecydowanie poprawi ich kondycję.

Niezastąpione kosmetyki do włosów

Jednym z niezastąpionych kosmetyków do włosów jest odżywka. Tu, podobnie jak i szampon należy odbierać ją do odpowiedniego rodzaju włosów. Większość znawców tematu potwierdza też, że lepiej unikać odżywek bez spłukiwania, ponieważ mogą one dodatkowo obciążać włosy, a także powodować, że stracę swoją puszystość, a potem będą wyglądały na przetłuszczone. Decydując się na stosowanie odżywek warto też stosować ją dokładnie w taki sposób, jaki zalecany jest przez producenta, co oznacza, że nie należy trzymać odżywek na włosach dłużej niż to napisane na opakowaniu. Odżywki są kosmetykami niezbędnymi dla osób z włosami suchymi i łamliwymi.

Specyficzne kosmetyki do włosów

Jednym z popularnych kosmetyków do włosów są wszelkiego typu sera. Produkty te łączą w sobie wiele zalet, ponieważ często wykazują mocniejsze działanie niż odżywki czy też maski. Sera działają odżywczo, regenerująco, ochronnie, a także przeciw-starzeniowo, bo jak się okazuje, włosy również się starzeją. Regularnie stosowane produkty tego typu powodują, że włosy mają zdrowy wygląd, są lśniące, a także łatwe do stylizacji. Zwykle producenci tego typu produktów zalecają, by kilka kropli serum stosować codziennie na włosy lub też co kilka dni. Wszystko zależy od stanu wyjściowego naszych kosmyków.

Kosmetyki do włosów: serum czy olejek?

Zarówno sera, jak i olejki uznawane są za jedne z najskuteczniejszych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Na rynku znajdziemy wiele ich odmian, dlatego też każdy z nas znajdziesz swoją ulubioną wersję dopasowaną do typu włosów. Wśród tego typu produktów warto poszukiwać tych, które w swoim składzie mają na przykład cenny olejek arganowy, który bardzo korzystnie wpływa na kondycję włosów dbając o ich cebulki i końcówki. Regularnie stosowane sera lub olejki dbają o kondycję włosów, utrzymują ich optymalne nawilżenie, a także dodają im lekkości. Olejki są też polecane wszystkim tym paniom, które mają matowe włosy.

Stopka

Leave a comment