Skip to content Skip to footer

Jak wybierać półgorsety w sklepie internetowym?

Sklep internetowy zazwyczaj kusi nas naprawdę wieloma swoimi zaletami. Przede wszystkim dostępne są tam różnego rodzaju promocje, nie musimy stać w kolejkach ani tracić czas i energię. Czy jednak, aby kupić półgorset sklep internetowy jest dobrym pomysłem? Oczywiście, że tak! Trzeba tylko przestrzegać kilku zasad.

1) dobrej jakości sklepy

Przede wszystkim warto podkreślić, że jeśli chcemy zakupić naprawdę ładny półgorset sklep internetowy musi być dobrej jakości. O co tutaj chodzi? Otóż kiepska jakość półgorsetu może spowodować, że nie tylko się on bardzo szybko zniszczy, ale również że naprawdę będzie prezentował się on kiepsko. Półgorsety to bardzo estetyczna i elegancka bielizna i nie można tutaj tak po prostu wybierać jej na chybił trafił prawie.

2) odpowiednio dobrany rozmiar

Trzeba także koniecznie mieć na uwadze, ze półgorsety muszą mieć, tak samo zresztą jak normalne biustonosze, odpowiednio dobrany zarówno rozmiar miseczki, jak i obwód pod biustem oraz także często dodatkowo jeszcze obwód klatki piersiowej.

3) odpowiedni kształt miseczki

Często spotyka się półgorsety mające miseczki w typie bardotki. Jest to nie tylko spowodowane tym, ze akurat do takiego kroju bardotka pięknie pasuje, lecz także tym, że gorset z bardotką tworzą prawdziwie elegancki szyk. Jednak warto mieć na uwadze, że da się spotkać także różne innego rodzaju miseczki.

Przede wszystkim, dość popularne są tutaj miseczki trójkątne, wykonane z miękkiego materiału, nie usztywniane. Prezentują się one pięknie, szczególnie u posiadaczek mniejszego biustu. Spotka się też takie pół – gorsety z miseczkami typu plundge, push – up czy z pełną, usztywnianą miseczką idealną dla większych biustów.

4) właściwy rodzaj materiału oraz jego barwa

Warto jeszcze podkreślić, że w półgorsetach szczególne znaczenie ma odpowiednie dobranie materiału oraz jego barwy. W końcu taki typ bielizny ma pełnić nie tylko funkcje praktyczne, lecz również jak najbardziej estetyczne. W związku z tym koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy dana barwa i materiał będą pasowały. Przykładowo cieniutka koronka może nie być najlepszym pomysłem dla osoby o większym biuście, tak samo jak ognista pomarańcz dla kobiety ze skórnymi problemami zdrowotnymi – uwidoczni się wówczas każda, najmniejsza nawet plamka i krostka.

Podsumowując, w taki typ bielizny jak najbardziej warto inwestować, tylko trzeba wcześniej sprawdzić kilka rzeczy.

Leave a comment