Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto się zdecydować na spray mop?

Spray mop nie należy jeszcze do popularnych rozwiązań w polskich domach. Warto jednak wziąć pod uwagę zakup tego produktu przede wszystkim dlatego, że jest bardzo prosty w użyciu. Jak dokładnie działa spray mop, a także czym powinno się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie?

Jak działa mop ze spryskiwaczem?

Warto przede wszystkim mieć świadomość, że do korzystania z tego produktu nie jest potrzebne wiaderko z wodą. Woda, która jest wymieszana z detergentem umiejscowiona jest bowiem wewnątrz mopa w specjalnie przeznaczonym do tego celu pojemniku, który jest zamontowany na drążku. Jeżeli dana osoba korzystająca z produktu będzie potrzebowała wody, wystarczy, że naciśnie odpowiednią dźwignię albo przycisk, który włączy pompkę tłoczącą płyn.

Następnie podłoga przed użytkownikiem zostanie spryskana. Ponadto należy mieć świadomość, że zdecydowana większość modeli ma wmontowany tak duży pojemnika na płyn oraz wodę, że wystarczy na umycie wszystkich podłóg znajdujących się w mieszkaniu.

Z kolei mop z dozownikiem wygląda tak samo jak płaski zwykły mop. Posiada on wymienne ściereczki, które są zakładane stopę myjącą. Ponadto wkład do mopa ze spryskiwacza może być zarówno z mikrofibry, jak i akrylu lub bawełny. Ściereczki nie tylko zbierają wodę, ale również pomagają w usunięciu zabrudzeń. Rekomendowane jest ich właściwe dobranie do powierzchni, która będzie myta, by przypadkiem nie doprowadzić do uszkodzenia warstwy wierzchniej. Czasami może ona być delikatna.

Jakie zalety ma spray mop?

Spray mop ma przede wszystkim bardzo dużą liczbę zalet. Do najczęściej wymienianych przez użytkowników należy zaliczyć brak konieczności ściągania, płukania, moczenia, a także wyżymania ścierki.

Ponadto nie trzeba się schylać, dźwigać wiaderka czy moczyć rąk. Spray mop jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób, których celem jest umycie małego fragmentu podłogi. Nie wszyscy mają także świadomość, że nalanie małej ilości wody do dozownika jest zdecydowanie szybsze, a także mniej kłopotliwe w porównaniu do przygotowania wiaderka ze spienionym detergentem.

Warto także wiedzieć, że mop z dozownikiem świetnie zda egzamin przy myciu paneli oraz parkietu. W ten sposób podłoga nie będzie miała kontaktu z nadmierną ilością wody. Spryskana powierzchnia bowiem od razu będzie wytarta praktycznie do sucha.

Leave a comment