Skip to content Skip to footer

Panele ścienne do różnych pomieszczeń

Wybór odpowiedniego pokrycia ścian to jedna z podstawowych czynności związanych z aranżowaniem wyglądu naszego mieszkania. Zwykle ograniczamy się do papierowych tapet lub kolorowych farb. Wielu użytkownikom mieszkań brakuje alternatyw i możliwości zastosowania innych materiałów, które są kosztowne i niepraktyczne. Nie każdemu także spodoba się goła cegła czy surowy beton. Okazuje się, że jest jeszcze przynajmniej jeden sposób na ciekawe udekorowanie ścian, które ożywi całe pomieszczenie i nada mu nuty oryginalności.

Panele scienne – wyjątkowe pokrycie ścian

Panele scienne 3D to forma kaskadowo lub rzędowo ułożonych modułów, które są całkowicie osobnymi elementami. Całość tworzą one dopiero na ścianie, kiedy zostaną umieszczone już ich wszystkie fragmenty. Struktura paneli ściennych nie musi być płaska – posiadają one nieznaczne fałdowania bądź zróżnicowaną fakturę. Taka budowa paneli sprawia, że wydaje się, iż są one trójwymiarowe! Efekt ten jednak nie jest natrętny i nie wprawia naszego wzroku w oczopląs. Struktura wyróżnia się, ale nie musi być ona położona na wszystkich ścianach. Tak naprawdę wystarczy, aby panele 3D scienne były zainstalowane wyłącznie na jednej ze ścian pokoju. Wtedy to nadadzą pomieszczeniu wyjątkową głębię i niespotykaną oryginalność.

Panele scienne 3D – jest w czym wybierać

Dla osób, które mają różne wyobrażenia o tego typu pokryciach ścian mamy jedną ważną informację – panele scienne 3D dostępne są w niezliczonych rodzajach, barwach i strukturach. To sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Od minimalistycznych, prostych powierzchni, do wymyślnych kształtów imitujących czerwoną cegłę. Panele 3D scienne znajdują zastosowanie przede wszystkim w salonach i sypialniach. Ożywiają pomieszczenie, wprowadzają do niego nutę ekstrawagancji i nowoczesności. Zwykłe farby i tapety stają się po prostu nudne, dlatego warto sięgnąć po coś „ekstra”.

Gipsowe, drewniane a nawet ażurowe panele scienne

Ze względu na materiał wykonania, możemy wyróżnić przynajmniej kilkanaście rodzajów paneli ściennych 3D. Najczęściej spotykanymi są te wykonane z gipsu (łatwość nadawania określonych kształtów) i drewniane (praktyczność i elegancja). Znajdziemy także panele ażurowe z PCV, betonowe, a nawet pokryte tkaniną. W zależności od rodzaju ich zastosowanie będzie się różnić – panele z PCV sprawdzą się w często uczęszczanych pomieszczeniach ze względu na łatwość w ich czyszczeniu. Drewniane panele scienne 3d komponują się dobrze w pomieszczeniach cichych, spokojnych np. pokoju w którym wypoczywamy.