Skip to content Skip to footer

Ciekawe pomysł na wakacje, czyli glamping

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Najwyższy moment, aby zastanowić się nad tym, w jaki sposób chce się je spędzić. Jedną z ciekawych możliwości jest glamping. Jak wygląda glamping w Polsce? Gdzie wybrać się na luksusowe pole kempingowe? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek, dzięki którym będzie można zaplanować dla siebie taki nietuzinkowy wypad.

Glamping w Polsce

Słowo glamping to tak naprawdę zlepek dwóch słów wywodzących się z języka angielskiego, a mianowicie glamour i camping. Oznacza luksusowy kemping, na którym można nocować pod namiotem. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę z tego, że namioty na glampingu absolutnie nie przypominają tych, które kojarzą się przeciętnemu Polakowi. Wychodząc na pole glampingowe możemy zobaczyć eleganckie, futurystyczne lub boho namioty, w których można spędzać czas. Jest to niesamowite doświadczenie, które łączy się jednak z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Glampingi to zatem droga atrakcja, jednak nic w tym dziwnego. Cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, ponieważ kojarzą się z luksusowym stylem życia i gwiazdami show-biznesu.

Czy warto wybrać się na Glamping w Polsce?

Czy warto spróbować glampingu w Polsce? Jak najbardziej. W naszym kraju znajduje się wiele wspaniałych pól namiotowych tego typu, między innymi w okolicach dużych miast, w tym Warszawy, a także na Mazurach, na Kujawach lub nad morzem. W ośrodkach poza namiotami znajdziemy też często strefę SPA, restauracje, kawiarnie, bar czy park wodny. Kempingi są bowiem zorganizowane tak, że zdecydowanie nie brakuje tam atrakcji. Samo nocowanie w namiocie to tylko jedna z nich. Jak kształtują się ceny glampingu w Polsce? Wynajem namiotu to często wydatek nawet kilkuset złotych. Dlatego też wyjazd na weekend może słono kosztować. Zanim ceny spadną, minie pewnie jeszcze kilka lat. Związane jest to z tym, że obecnie glamping wciąż kojarzy się z dosyć luksusową formą spędzania czasu i wypoczynku, z której częściej korzystają gwiazdy niż przeciętni ludzie.

Leave a comment