Skip to content Skip to footer

Pościel fioletowa i przykłady jej zastosowania

Analizując fiolet i jego obecność we wnętrzach domów i mieszkań trudno nie zgodzić się z tym, że jest to kolor piękny, a jednocześnie dość wymagający. To właśnie dlatego pościel fioletowa nie jest zwykle wybierana tak często, jak ta utrzymana w innych odcieniach. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy dla niej miejsca w sypialni.

Piękno fioletu w różnych odcieniach

Fiolet, choć rzadko wykorzystywany przez producentów pościeli, jest kolorem docenianym przez jej odbiorców. Ci zachwycają się nie tylko jego elegancją, ale również tym, że potrafi w kojący sposób oddziaływać na zmysły. Oczywiście, fiolet nie występuje w tylko jednym odcieniu, a każdy z nich ma swój własny potencjał.

Jeśli zależy nam na jego intensywności, z pewnością powinniśmy zwrócić się ku pościeli fioletowej w odcieniu nazywanym często bakłażanowym. Ciemny fiolet jest elegancki, nadaje jednak sypialni także bardziej zmysłowego charakteru. Świetnie sprawdza się na niemal każdej tkaninie, o jego najlepszej prezentacji mówi się jednak w kontekście połyskliwego jedwabiu. Co ciekawe, pościel w ciemnych odcieniach fioletu przeważnie nie jest jednolita. Na poszewkach pojawiają się hafty i inne zdobienia, które nadają jej bardziej ozdobnego charakteru.

Jeśli nasza sypialnia jest nieduża, ciemny fiolet może okazać się zbyt intensywny. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z tego koloru. Znacznie lepszą opcją będzie z pewnością postawienie na jego bardziej stonowany odcień. Tu doskonałym rozwiązaniem jest pościel lawendowa nawiązująca nieco do swojskiego, wiejskiego klimatu. Lawendowa pościel prezentuje się szczególnie dobrze wtedy, gdy trafia na białe, drewniane łóżko, doskonale komponuje się także z innymi kolorami.

W poszukiwaniu idealnego materiału

Pościel fioletowa powinna być nie tylko piękna, ale również przyjazna naszemu organizmowi. Jest przecież ważnym czynnikiem wpływającym na spokój naszego snu i komfort odczuwany podczas pobytu w sypialni. Jej producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę, szukając fioletowej pościeli najczęściej możemy więc natknąć się na komplety wykonane z bawełny.

Oczywiście, fioletowa pościel bawełniana nie jest wybierana przez wszystkich, bo pewnym problemem jest jej dość wysoka cena. Nic więc dziwnego, że w sprzedaży dostępne są też fioletowe zestawy wykonane z włókien syntetycznych, w tym zwłaszcza z poliestru. Osoby z nieco grubszym portfelem mogą zdecydować się też na pościel jedwabną – naturalna, lekką, a jednocześnie zapewniającą wysoką jakość snu także podczas mroźnej zimy.

Leave a comment