Skip to content Skip to footer

Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

Dla świeżo upieczonych rodziców poważnym wyzwaniem są wakacje z dziećmi. Trzeba wszystko dokładnie zaplanować i przygotować się do nadchodzącej podróży.

Planowanie wakacji z dzieckiem

Należy również zadbać o komfort malucha, ponieważ to dziecko jest najważniejsze. Warto również pamiętać o zabraniu odpowiednich leków, jeśli maluch cierpi na chorobę lokomocyjną. Samolotem mogą podróżować także małe dzieci pod opieką rodziców. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że jeśli dziecko nie skończyło 2 lat i może siedzieć na kolanach rodziców to nie trzeba kupować osobnego biletu. Podróż za darmo jest naprawdę kuszącą opcją. Podróż innymi środkami transportu zajmuje więcej czasu niż lot samolotem. Należy mieć na uwadze, że samochód jest najlepszym środkiem transportu, jeśli planujesz wakacje w kraju. Do samochodu można zabrać więcej bagaży, a także w każdej chwili można zrobić przerwę na postój. Wakacje z dziećmi mogą być atrakcyjne również dla rodziców.

Podróż samochodem

Osoby, które zdecydowały się na podróż samochodem powinny zakupić dopasowany fotelik dla dziecka. Wybór fotelików dziecięcych jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy bez większego problemu powinien znaleźć odpowiedni model. Fotelik musi pasować przede wszystkim do wieku oraz wagi dziecka. Najważniejsze są kwestie bezpieczeństwa, dlatego dziecko nie może opuszczać fotelika. Przed wyruszeniem w drogę, należy szczegółowo zaplanować trasę i postoje. Miejsca dogodne do przewijania oraz karmienia dziecka często znajdują się bezpośrednio przy trasie.

Co ze sobą zabrać?

Ważna jest także klimatyzacja, która powinna być nie tylko sprawna, ale również oczyszczona. Przed podróżą zaleca się też sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Najlepszą porą na rozpoczęcie podróży jest oczywiście wieczór. W nocy dziecko będzie mogło się spokojnie zdrzemnąć, więc nie będzie przeszkadzać kierowcy. Prawdziwą skarbnicą energii są wszystkie dzieci. Niezależnie od wybranego środka transportu, dzieci szybko się nudzą. Dlatego warto jakoś zorganizować im ten czas, żeby podróż minęła szybciej. Niezbędna jest także apteczka podróżna z podstawowymi lekami oraz opatrunkami i środkami pielęgnacyjnymi. Wybierając się nad morze, trzeba pamiętać o kremie z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Leave a comment