Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wynająć apartament na wakacje w Szczyrku?

Polacy znów zaczęli doceniać to miejsce, w którym na co dzień żyją i dlatego przestają je opuszczać nawet na czas wakacji. Zamiast płacić za drogie hotele w Chorwacji lub Hiszpanii, wynajmują tańsze, a równie komfortowe Apartamenty Szczyrk. Pobyt w takiej kwaterze noclegowej, będącej imitacją prawdziwego miejskiego i świetnie wyposażonego mieszkania, a różniącą się od niego jedynie ładniejszą (bo górską) lokalizacją i bezpośrednią bliskością natury, wprost nie może się nie udać.

Maksymalne poczucie prywatności

Hotele i pensjonaty są być może ładne i nowoczesne, ale nigdy nie dają tego pełnego poczucia prywatności, bo zawsze trzeba je współdzielić z innymi turystami, na których mimowolnie natrafia się czy to na korytarzu, czy to na recepcji, czy to w stołówce bądź kawiarence. Apartamenty dają natomiast taki sam poziom swobody co normalne mieszkania. Wyposażone w niezależne kuchnie i łazienki pozwalają wieść w nich zwykłe codzienne życie.

Duże przestrzenie apartamentów Szczyrk pozwolą wypocząć zarówno wielodzietnej rodzinie, jak i sześcioosobowej paczce przyjaciół. Niektóre z nich celowo mają natomiast dużo mniejszy metraż, który sprawdzi się u podróżujących par bądź nawet i tych osób, które wyjeżdżają w pojedynkę, a mimo tego chcą zapewnić sobie nocleg w komfortowych warunkach.

Atrakcyjna lokalizacja

Tradycyjne hotele, pensjonaty i prywatne kwatery noclegowe potrzebują zwykle większej ilości miejsca, której na ogół nie znajduje się bezpośrednio w samym centrum, dlatego też najczęściej są lokalizowane gdzieś na obrzeżach, skąd trzeba samemu przedostawać się potem czy to do rynku, czy to do szlaków turystycznych, czy to do restauracji lub jeszcze innych atrakcji. Z kolei Szczyrk apartamenty, ulokowane na nowoczesnych osiedlach, występują głównie w samym centrum albo w takim położeniu, by do tego centrum spokojnie można było dostać się na piechotę, dosłownie w ciągu paru czy parunastu minut.

Szczyrk noclegi wyróżniające się centralną lokalizacją zapewniają sporą wygodę i pozwalają na swobodne zarządzanie czasem wakacji. W każdej chwili można wyruszyć z nich na szlak, by pochodzić trochę po górach, a potem od razu po zakończonej wędrówce wrócić do nich na piechotę, by się przebrać i dopiero wtedy ruszyć na miasto. Nocleg na obrzeżach wymaga natomiast ciągłych ustaleń logistycznych.

Leave a comment