Skip to content Skip to footer

Zewnętrzna sauna

Sauna zewnętrzna to idealne rozwiązanie do każdego dużego ogrodu, ponieważ korzystanie z niej posiada szereg zalet oraz posiada nieocenione właściwości zdrowotne.

Rodzaje saun zewnętrznych

Istnieją różne rodzaje zewnętrznych saun ogrodowych, jednakże dwa z nich cieszą się największą popularnością. Jedną z nich jest sauna ogrodowa w postaci różnego rodzaju domków, do których można wejść, aby zażyć gorącej kąpieli. Jest to rozwiązanie, które z całą pewnością będzie wyglądać w ogrodzie dość efektownie. Domki są to najczęściej różnego rodzaju altanki wykonane z drewna.

Posiadają one dach o charakterze płaskim lub spadzistym, w zależności od tego, który się nam bardziej podoba. Sauny w postaci domków posiadają zazwyczaj kabinę z sauną oraz małe pomieszczenie, które służy jako przebieralnia. W przebieralni można zostawić odzież podczas korzystania z sauny. Średniej wielkości sauna tego rodzaju mieści od czterech do pięciu osób. Natomiast sauna o dużej wielkości może pomieścić nawet od ośmiu do dziesięciu osób, co oznacza, że jest ona dosyć spora. Istnieją także sauny ogrodowe w formie beczek, które są sporo mniejsze od saun ogrodowych w formie domków. Umieszczane są one w pionie lub poziomie. Idealnie komponują się z otoczeniem w ogrodach o charakterze wiejskim lub rustykalnym.

Wymaganie techniczne

Przed zdecydowaniem się na umieszczenie sauny zewnętrznej w ogrodzie należy przede wszystkim zastanowić się nad jej miejscem w ogrodzie, tak aby spełnione zostały wszystkie niezbędne warunki do posiadania tego rodzaju obiektu. Sauna zewnętrzna powinna stać na płaskim i pewnym podłożu. Najlepiej jeśli nie będzie to podłoże piaskowe, a podłoże stałe takie jak kostka brukowa lub specjalnie wybetonowane miejsce. Jest to ważne, aby mógł tam stanąć tak spory obiekt. Kolejnym warunkiem, który jest niezbędny, aby posiadać saunę w ogrodzie jest posiadanie w tym miejscu odpowiedniego przyłącza elektrycznego. Jest to wymagane, aby podłączyć w saunie piec oraz oświetlenie. Kupiona sauna zewnętrzna posiada szereg niezbędnych elementów. Wśród nich można wyróżnić samą konstrukcję sauny, podłogę, odpowiednią izolację ścian, pokrycie dachu, obudowę na piec, a także odpowiednie oświetlenie oraz ławeczki.

Saunę zewnętrzną znajdziesz w ofercie Megiw

Leave a comment