Skip to content Skip to footer

Skoki ze spadochronem – niezwykła przygoda dla poszukiwaczy wrażeń

Spacery joga, basen – nie dla każdego taka aktywność jest wystarczająca. Niektórzy potrzebują większych bodźców, by poczuć kopa energetycznego. Wspinają się na najwyższe szczyty, zaliczają każdy maraton i skaczą na bungee. Okazuje się, że również kurs spadochronowy i możliwość samodzielnego skoku, może sprawić dużą frajdę.

Spadochron – historia niesamowitego wynalazku

Ludzkość od wieków wykazywała pociąg do latania. Niejeden uczony, zaprzątał głowę myślami o sposobach pozwalających na swobodne unoszenie się i lądowanie. Mówi się, że pierwszy wspomagany skok, wykonał już w starożytnych czasach chiński cesarz z dachu swojej stodoły. Uważa się także, że prawdziwym pomysłodawcą spadochronu był Leonardo da Vinci.

Na przestrzeni dziejów, powstały coraz to kolejne podania dotyczące pierwszych spadochronów. Na szerszą skalę wynalazek ten zaczął być stosowany dopiero podczas I wojny światowej i służył jedynie celom ratunkowym lub militarnym. Jako sport, spadochroniarstwo zaczęło funkcjonować dopiero w drugiej połowie XX wieku i do dnia dzisiejszego zyskuje coraz większą popularność.

Pierwszy skok – jakie czekają wrażenia?

Czego można się spodziewać podczas pierwszego skoku ze spadochronem? To z pewnością będzie jak adrenalina w pigułce. Nie ma mowy o stopniowym dawkowaniu przyjemności. Skoki odbywają się z wysokości ponad 4000 metrów, zaś prędkość jaką osiąga skoczek to 200 km/h. W czasie od opuszczenia pokładu samolotu, do otworzenia spadochronu, człowiek swobodnie leci przez około 60 sekund. To minuta pełna wrażeń, niezapomnianych przez długi czas. Po otwarciu spadochronu, następuje błogie upajanie się widokiem i szybowanie w stronę miejsca lądowania.

Spadochronowa przygoda dla żyjących z pasją

Dla wielu pierwszy skok to początek dłużej przygody, a nawet pasji. Ci co skoczyli z instruktorem, wracają po więcej, chcą skakać samodzielnie. Aby móc to osiągnąć należy odbyć kurs spadochronowy. Zakończony egzaminem kurs, daje możliwość odwiedzania różnych ośrodków w Polsce i skakania samemu do woli. Jedyną wadą szkolenia, jest jego cena, planując je trzeba liczyć się z wydatkiem kilku tysięcy złotych. Jest to jednak niewątpliwie sport, który przynosi dużo dobrej zabawy a otrzymana ze skoku dawka adrenaliny, wystarczy na długo.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Leave a comment