Skip to content Skip to footer

Zabiegi odmładzające na twarz

Pierwsze oznaki starzenia widać już po 25 roku życia. Marzysz o tym, aby twoja skóra pozostała gładka i jędrna jak najdłużej? Zabiegi odmładzające na twarz oferowane przez gabinety medycyny estetycznej pomogą ci osiągnąć ten cel. Które z tych zabiegów wybrać?

Wstrzykiwanie botoksu – na czym polega?

Botoks, nazywany też jadem kiełbasianym, jest wstrzykiwany w niewielkich ilościach w mięśnie twarzy. Zabieg ten stosowano już w latach 80 ubiegłego wieku. Nie jest on bolesny, jedyna forma znieczulenia to schłodzenie lodem. Wstrzyknięcie botoksu trwa tylko kilkanaście minut. Efekt odmładzający najpóźniej jest widoczny dwa tygodnie po zabiegu, ale czasami efekt widać już po dwóch dniach. Zabieg kosztuje od 300 zł w górę, w zależności od partii ciała.

Czym jest lifting twarzy?

Istnieje kilka rodzajów liftingu twarzy. Chirurgiczny lifting twarzy polega na nacięciu skóry wzdłuż linii włosów, a także przed i za uchem oraz naciągnięciu jej tak, aby twarz odzyskała dawny kształt. Pacjent po zabiegu zostaje przez 48 godzin w klinice, a szwy ściągane są po 7 dniach. Jest to zabieg trwały, nie trzeba go już powtarzać.

Lifting wolumetryczny polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, mlekowego lub hydroksyapatytu wapnia w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu skóra odzyskuje napięcie, zmarszczki stają się płytsze, poprawia się kontur twarzy. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 12 miesięcy.

Nici liftingujące wstrzykiwane są w głębokie warstwy skóry. Efekt widoczny jest od razu po zabiegu i utrzymuje się przez rok. Jest to bezpieczny, szybki i mało inwazyjny sposób na zmarszczki, stosowany od kilku lat przez specjalistów medycyny estetycznej.

Frotox – odmładzanie twarzy zimnem

Zamrażanie twarzy to nowy sposób na zmarszczki. Pierwszy etap tego zabiegu to masaż twarzy, następnie oczyszcza się pory skóry a na samym końcu stosuje się terapie światłem. Po takim przygotowaniu skóry następuje zabieg odmładzania zimnem przy użyciu maszyny z ciekłym azotem, który trwa przez 10 minut. Zaraz po zabiegu skóra wygląda promiennie i młodo przez tydzień. Dla przedłużenia efektów trzeba zastosować całą serię zabiegów.

Zabiegi odmładzające na twarz nie są stosowane tylko przez celebrytki. Coraz więcej kobiet decyduje się na któryś z wyżej opisanych zabiegów. W dzisiejszych czasach wygląd jest rodzajem wizytówki, a piękna i młoda skóra twarzy jest dużym atutem. Warto zatem zainwestować w siebie.

Leave a comment