Skip to content Skip to footer

Konfitury bez konserwantów – gdzie kupić najlepsze produkty?

Konfitury występują w wielu przepysznych smakach. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich codziennego menu. Oczywiście możemy przygotować je samodzielnie, jednak pamiętajmy, że jest to czasochłonne. Ponadto nie każdy posiada wystarczające umiejętności kulinarne. Zanim sięgniemy po słoiczki znajdujące się na półkach w supermarkecie, przeanalizujmy skład znajdujący się na etykiecie.

Bez ulepszaczy smaku

Zdecydowana większość konfitur dostępnych w sprzedaży, to produkty, które nie posiadają żadnych wartości. Owszem, mogą być one smaczne, jednak pamiętajmy, że chemiczny skład nie jest obojętny dla naszego zdrowia. Vitapol – producent zdrowej żywności oferuje nam unikatowe konfitury, które nie posiadają w sobie ulepszaczy smaku, czy też sztucznych aromatów. To właśnie dzięki temu są one niezwykle smaczne. Przypominają konfitury przygotowywane przez babcię.

Należy podkreślić, że wysokiej klasy konfitury bazują głównie na naturalnych składnikach. Stanowi to niewątpliwą zaletę. Bez obaw możemy serwować je nawet bardzo małym dzieciom.

Brak konserwantów

Przeciętna konfitura posiada w sobie ogromną liczbę konserwantów. W dużej mierze to właśnie one utrzymują długą świeżość produktu. Zupełnie inaczej jest w przypadku zdrowych produktów, których skład jest wolny od chemicznych związków. Pamiętajmy, że ma to duży wpływ na nasze samopoczucie. W ten sposób możemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się nieprawidłowości związanych z pracą układu pokarmowego.

Czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że zakupiliśmy produkty spożywcze godne uwagi. Zamówienie możemy złożyć drogą internetową. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają w swojej okolicy hurtowni oferującej zdrową żywność.

Ekologiczne opakowania

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto jest zwrócić uwagę na to, w jakich opakowania znajdują się wybrane konfitury. Powinny być to ekologiczne pojemniki, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla środowiska naturalnego. Z pewnością usatysfakcjonuje to tych, którzy troszczą się o losy naszej planety.

Vitapol – producent zdrowej żywności posiada w swojej ofercie konfitury o nieprzeciętnych smakach m.in. z syropem z agawy, z płatków róż, z borówki amerykańskiej niskosłodzonej. Wybór jest na tyle szeroki, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić wyzwania.

Artykuł został stworzony przy udziale firmy Vitapol – producent zdrowej żywności.