Skip to content Skip to footer

Zabiegi kosmetyczne dla młodej skóry

Nie możesz zignorować widocznych oznak starzenia się na twarzy? Przywróć skórze jej młodzieńczy blask dzięki niechirurgicznym zabiegom kosmetycznym, które nie wymagają poddania się operacji plastycznej. Oto kilka zabiegów, którym możesz się przyjrzeć, jeśli szukasz sposobu na zachowanie lub przywrócenie młodego wyglądu.

Botoks

Prawdopodobnie najbardziej znana nieinwazyjna metoda walki ze starzeniem się. Botoks polega na niewielkim bezbolesnym wstrzyknięciu, które rozluźnia napięcie mięśni powodujące zmarszczki. Jest to dość prosta procedura i może sprawić, że będziesz wyglądać młodziej w ciągu zaledwie kilku dni. Chociaż efekt zanika z czasem, wystarczą dwa lub trzy zabiegi kosmetyczne w roku, aby utrzymać młody wygląd. Odrobina botoksu może bardzo pomóc, aby Twoja twarz i szyja wyglądały na gładsze, młodsze i bez zmarszczek.

Pełne efekty botoksu mogą się rozwinąć po 2-14 dniach i utrzymywać do 6 miesięcy. Pacjenci mogą wznowić wszystkie normalne czynności bezpośrednio po zabiegu. Częste działania niepożądane, podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów kosmetycznych polegających na wstrzykiwaniu, obejmują obrzęk, zasinienie, krwawienie i swędzenie w miejscu wstrzyknięcia. Większość skutków ubocznych ustępuje samoistnie w ciągu 24 godzin.

Wypełniacze kosmetyczne

Wraz z wiekiem znaczna utrata objętości twarzy powoduje opadanie skóry, zwiotczenie i zmarszczki. Wypełniacze do twarzy mogą pomóc w zastąpieniu tej objętości, zapewniając młodzieńczy i odświeżony wygląd, jednocześnie zmniejszając zmarszczki. Wypełniacze są wstrzykiwane w kluczowe miejsca, aby pomóc zapewnić objętość. Świetnie nadaje się do wypełniania policzków i ust.Zabiegi kosmetyczne z użyciem wypełniacza często mogą zająć mniej niż godzinę, mają bardzo niewiele skutków ubocznych, a wyniki są zarówno szybkie, jak i długotrwałe – czasami nawet do dwóch lat.

Peelingi chemiczne

Jeśli tęsknisz za promiennym blaskiem swojej skóry, peeling chemiczny może być właśnie dla Ciebie. Ten zabieg kosmetyczny to technika stosowana w celu poprawy i wygładzenia tekstury skóry. Delikatnie usuwa zewnętrzną warstwę naskórka, pozostawiając całkowicie świeżą, nietkniętą skórę. Rezultaty obejmują wyrównaną, gładką, napiętą i odświeżoną skórę. Peelingi najczęściej wykonuje się na twarzy, ale można je również stosować na szyi, klatce piersiowej i dłoniach. Peelingi chemiczne można stosować do leczenia blizn potrądzikowych, nierównej pigmentacji, szorstkiej skóry, zmarszczek, drobnych linii oraz plam i uszkodzeń posłonecznych.

Leave a comment