Skip to content Skip to footer

Gdzie wykorzystać pojemnik składany

Wytrzymałość skrzynek i pojemników z tworzywa sztucznego sprawdza się nie tylko w transporcie. Takie pojemniki znajdują także zastosowanie w handlu, gdzie są wykorzystywane do magazynowania i przewożenia owoców, warzyw oraz innych produktów spożywczych. Dzięki możliwości składania, takie skrzynki i pojemniki można wielokrotnie wykorzystywać, a jednocześnie nie zajmują one zbyt wiele miejsca, gdy nie są aktualnie wykorzystywane.

Jakie pojemniki składane oferuje rynek?


Na rynku dostępne są różne rodzaje pojemników składanych, które dostosowane są do branży przemysłu. W budownictwie wykorzystuje się głównie wiadra oraz pojemniki z tworzywa o dużej pojemności oraz o zabudowanych ściankach. Takie pojemniki są rekomendowane w przypadku substancji chemicznych oraz farb, które są powszechnie wykorzystywane w tej branży. Pojemnik składany jest rekomendowany także w przypadku handlu czy rolnictwa, gdzie pojemnik do składania jest wykorzystywany jedynie w zależności od zapotrzebowania. W czasie transportu owoców i warzyw w pojemnikach mogą się także pojawić dodatkowe przekładki, pozwalające na przewóz żywności bez uszkodzenia.

Jak wybrać pojemnik do składania?


Warto pamiętać, aby pojemnik składany był dostosowany do rodzaju przewożonych towarów. Pojemniki składane o jednolitych ściankach rekomendowane są raczej do przechowywania produktów budowlanych i przemysłowych. Z kolei pojemniki z ażurowymi ściankami ze specjalnymi nacięciami sprawdzają się w przypadku owoców, warzyw i produktów spożywczych. Bezpieczne przewożenie owoców zapewnią dodatkowe półki czy wytłaczanki z miejscem na pojedyncze owoce, które będą je również chronić przed wstrząsami i uszkodzeniem w czasie transportu. Pojemniki ażurowe zapewniające dostęp powietrza, co ma zapewnić produktom spożywczym świeżość. Pojemniki składane nie muszą się jednak kojarzyć jedynie z dość płytkimi skrzynkami, w których eksponuje się jedną warstwę produktu. W wielu branżach składany pojemnik jest dość głęboki, może być również wyposażony w jezdne kółka oraz w dodatkowe półki i drzwiczki, umożliwiające lepsze wykorzystanie powierzchni wewnątrz pojemnika.

Pojemnik składany z tworzywa produkowany przez firmę https://www.schoellerallibert.com/pl/ jest odporny na mechaniczne zniszczenie, jednak przy ich wyborze należy sprawdzić, czy zostały one dopuszczone do kontaktu z określonymi produktami. W szczególności dotyczy to żywności oraz produktów chemicznych, które mogą wymagać dodatkowego zabezpieczenia na czas transportu. Może to zapewnić pojemnik składany o jednolitych ściankach, które zapewnią bezpieczeństwo transportu przewożonego produktu.