Skip to content Skip to footer

Czemu liposukcja laserowa jest lepsza od tradycyjnej?

Liposukcja laserowa jest najlepszą alternatywą dla klasycznej liposukcji chirurgicznej. Dzięki wysokiej mocy lasera oraz zaawansowanym systemom bezpieczeństwa daje świetne efekty w modelowaniu sylwetki.

Na czym polega liposukcja laserowa Katowice?

Jest to jeden z najszybszych i najbezpieczniejszych medycznych systemów laserowych, który pozwala zlikwidować znaczną ilość tkanki tłuszczowej w czasie zabiegu. Cała procedura polega na usuwaniu tłuszczu poprzez selektywne działanie promieniowania laserowego na konkretne komórki tłuszczowe. Pozwala to pozbyć się niechcianych centymetrów (z różnych części ciała), których nie udaje się pozbyć dietą albo ćwiczeniami fizycznymi. Taka liposukcja Katowice daje doskonale wymodelowaną sylwetkę, a jednocześnie poprawia jędrność, elastyczność i strukturę skóry (nie pozwala, by była ona obwisła). Laser ma też własności obkurczające włókna kolagenowe, co daje efekt ściągnięcia oraz napięcia tkanki podskórnej już po zabiegu. Należy pamiętać o tym, że pełne efekty zabiegu trzeba czekać od trzech do sześciu miesięcy – dopiero wtedy można określić powodzenie procedury (więc nie trzeba przejmować się początkową opuchlizną). Kiedy w grę wchodzi liposukcja laserowa Katowice starają się, by była one bezpieczna i perfekcyjna, a zawsze jest mało inwazyjna (co zachęca osoby bojące się interwencji chirurgicznych). Do tego, przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga ani jednego dnia hospitalizacji, a do codziennych aktywności można powrócić już dwa dni po zabiegu.

Liposukcja laserowa a tradycyjna

Można wymienić wiele płaszczyzn, na których laserowa liposukcja Katowice przejawia swoją przewagę nad tradycyjną liposukcją tradycyjną (inwazyjną i chirurgiczną). Tak więc, liposukcja laserowa:
– ma większą tolerancję u pacjenta,
– ma bardzo krótki czas rekonwalescencji,
– następuje jedynie optymalne napięcie skóry,
– nie powoduje wysokiej utraty krwi,
– nie powstaje po niej duża ilość siniaków i wylewów podskórnych,
– nie powoduje dużego dyskomfortu pooperacyjnego,
– zapobiega wiotczeniu skóry (a jeszcze ją ujędrnia),
– nie powoduje miejscowego gromadzenia płynu surowiczego.
Co więcej, przy zastosowaniu liposukcji laserowej w klinice http://www.lipoline.pl/ zwiększa się również ilość usuniętej tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak poprzez upłynnienie tkanki dzięki energii lasera. Zwiększa to wtedy jej objętość i ułatwia usunięcie. Do tego liposukcja laserowa Katowice wiąże się ze znacznie mniejszym urazem – gdyż ze względu na niewielki rozmiar używanej kaniuli i wywołujące lipolizę działanie światła, uszkodzenia mechaniczne struktur skóry przez kaniulę jest naprawdę minimalne.