Skip to content Skip to footer

Wygodne i stylowe buty do pracy

W wielu biurach panuje coś w rodzaju dress codu, być może nie tak restrykcyjnego, ale jednak nakazującego kobietom wyglądać elegancko. Do tego wizerunku idealnie pasują czółenka. Dlaczego można tak powiedzieć i jak je wybrać?

Jak wyglądać dobrze i gustownie?

Buty są poniekąd uzupełnieniem, ale także podstawą każdej stylizacji. Wystarczy tylko popatrzeć na panie, które umieją chodzić w czółenkach, nawet tych niezbyt wysokich i to robią. Skórzane czółenka na obcasie sprawiają, że sylwetka jest wyprostowana a łydka wygląda zgrabnie. Od razu lepiej wygląda też chód, ponieważ kobieta wygląda na pewną siebie i profesjonalną, a o to przecież chodzi w pracy.

Z drugiej strony jeżeli pani włoży płaskie buty, nawet do pięknej sukienki czy innej biurowej stylizacji, nie prezentuje się to elegancko tylko raczej na luzie. Zupełnie wygląda też cała postawa, która może stać się pochylona i niezbyt zgrabna. Z tego względu do pracy najlepiej wybierać buty na lekkim obcasie, a nawet szpilce. W ten sposób na pewno zyska się na wizerunku w biurze.

Dlaczego warto postawić na skórzane czółenka?

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę jakość. Trwałość skórzanych czółenek, dodatkowo wyłożonych skórą wewnątrz będzie o wiele dłuższa niż butów z ekoskóry i to zawsze warto mieć na uwadze jeżeli patrzy się na cenę butów. To prawda, że w skórę należy trochę więcej zainwestować, ale można poszukać tańszych marek skórzanych i też cieszyć się z jakości.

Ponadto skórzane czółenka dają także zdecydowanie większy komfort skórze stóp, która się mniej poci. Odpada więc też problem nieprzyjemnego zapachu po całym dniu pracy. Skóra dobrze dopasowuje się do stopy więc można wygodnie chodzić w takich czółenkach przez cały dzień.

Jakie kolory skórzanych czółenek warto mieć w swojej szafie?

Pani, która pracuje w biurze z pewnością musi mieć w swojej garderobie klasyczne czarne buty. Najlepiej nawet mieć ich kilka par, w różnych fasonach, ponieważ pasują do każdej stylizacji a ponadto w burach często jest wymagany właśnie jedynie kolor czarny. Jeżeli oczekiwania szefostwa nie są tak sprecyzowane można także postawić na brąz. Niestety wiele kobiet nie przepada za tym kolorem.

Pewną alternatywą jest więc szarość, beż czy granat. Powinny być to jednak kolory stonowane, a buty nie mogą być lakierowane, chociaż obecnie takie są bardzo modne. Do biura jednak nadaje się coś znacznie skromniejszego, więc buty nie powinny przyciągać zbytniej uwagi petentów czy innych pracowników na co dzień. Elegancja musi być skromna i nieekstrawagancka.

Leave a comment