Skip to content Skip to footer

Weekend a Sandomierzu

Sandomierz jest niedużym miastem , położonym w urokliwym zakątku nad Wisłą i u podnóża Gór Świętokrzyskich. Piękne otoczenie i niezliczona ilość śladów historii, począwszy od pradawnej po najnowszą sprawiają, że miasto należy do tych, które w Polsce zobaczyć należy. Popularności przydał mu też telewizyjny serial o dociekliwym księdzu, który przemierza sandomierskie uliczki w sutannie i na rowerze.

Jak zorganizować wyjazd do Sandomierza?

Planując wycieczkę do Sandomierza, należy zastanowić się, co i w jakiej kolejności chce się zobaczyć oraz, jak głęboko chce się wejść w atmosferę tego niezwykłego miasta. Od tego zależy, czy zamówimy hotel w Sandomierzu na weekend, czy może potrzebne będzie kilka noclegów w którymś z wielu miejsc noclegowych. Jednym z najistotniejszych pytań, jakie trzeba sobie zadać, jest bez wątpienia środek lokomocji. Spora część turystów preferuje obecnie poruszanie się własnym samochodem, jednak należy pamiętać, że w Sandomierzu samochód pozostawia się na parkingach poza centrum, co znaczy, że warto rozważyć, czy zamawiając hotel w Sandomierzu, nie zdecydować się na dojazd pociągiem lub autobusem, zwłaszcza, że miasto jest dobrze skomunikowane zarówno z sąsiednimi miejscowościami, jak i posiada dobrze działającą komunikację miejską. Można też wypożyczyć rowery.Po wyborze noclegów w hotelu oraz sposobów poruszania się po mieście pozostaje zaplanować pobyt, zwracając uwagę na zabytkowe miejsca, atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz ofertę gastronomiczną.

Atrakcje Sandomierza

Dla wielu odwiedzających miasto i zamawiających hotel w Sandomierzu największa atrakcją może okazać się spacer zabytkowymi uliczkami miasta, w którym kręcony jest jeden z najpopularniejszych polskich seriali ostatnich lat. I choć Ojciec Mateusz przysporzył miastu turystów, to jednak najciekawszymi miejscami pozostają średniowieczne zabytki: Bazylika Katedralna pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny z czternastego wieku oraz okalający ją zespól urbanistyczno- krajobrazowy z dzwonnicą, kościół nawrócenia św. Pawła z pierwszej połowy piętnastego wieku, synagoga, zespół klasztorny benedyktynek oraz zespół klasztorny dominikanów z kościołem św. Jakuba. Na szczególną uwagę zasługą zamek królewski z piętnastego wieku, mocno zniszczony w czasie najazdu szwedzkiego oraz fragmenty murów obronnych z Bramą Opatowską. Wielu zwolenników ma także podziemna trasa turystyczna „Lochy Sandomierskie” umiejscowiona pod zabytkowymi kamienicami. Po całodziennym zwiedzaniu przyda się odpoczynek przy aromatycznych napojach w jednej z wielu kawiarni, a potem sen w hotelowym pokoju.

Leave a comment