Skip to content Skip to footer

Dlaczego Sylwester nad morzem jest lepszy od tego w górach?

Wszyscy, którzy choć raz planowali sylwestrową noc na wyjeździe wiedzą, że rezerwację trzeba zrobić ze sporym wyprzedzeniem. Warto jednak najpierw rozważyć za i przeciw różnych kierunków. Wyjaśniamy dlaczego Sylwester nad morzem wygrywa nad tym spędzonym w górach.

Góry są modne – i co z tego?

Wiele osób wybiera górskie kierunki na sylwestrową noc ze względu na panującą modę. Ale to jest tylko jeden z powodów, dla których bardzo wielu Polaków wybiera na tę noc góry. Przyciągają one też widokami ośnieżonych szczytów i dużo większą szansą na śnieg. Trzeba jednak pamiętać, że Sylwester wypada już w sezonie narciarskim.

Wszystko powyższe sprawia, że w górach w okolicy Sylwester jest zwyczajnie tłoczno, a znalezienie noclegu za rozsądną cenę, często nawet na kilka tygodni przed wyjazdem, jest bardzo trudne. Z problemami trzeba też liczyć się podczas dojazdu, na trasach tworzą się korki, wydłużające dojazd nawet o kilka godzin.

Niedocenione morze

Na Bałtykiem zimą nie ma już sezonu, panuje cisza i spokój, ale to nie oznacza, że nie jest pięknie. Wiele osób, które wybrało się tam zimą potwierdza, że fale na zimowym morzu mają o wiele więcej uroku. Do tego właśnie zimą powietrze jest tam najzdrowsze, bo zawiera najwięcej jodu. Nie wspominając o tym, że w nadmorskich miejscowościach rzadziej pojawia się temat smogu.

To, że zimą nad morzem, jest już dawno po sezonie nie oznacza, że brakuje tam atrakcji. Oprócz spacerów plażą można chociażby popłynąć w rejs statkiem lub wziąć udział w spotkaniu klubu morsów, a nawet wykąpać się z nimi. Na samego sylwestra zwłaszcza większe kurorty organizują koncerty dla wszystkich miłośników miejskiego sylwestra.

Nadmorskie hotele gwarantują moc atrakcji

Sylwester nad morzem warto wybrać nie tylko z powodu mniejszego tłoku i zdrowego powietrza. Warto spojrzeć w tym kierunku także z przyczyn ekonomicznych. Brak sezonu i mniejsza popularność wśród turystów sprawia, że ceny noclegów są o wiele niższe. Do tego łatwiej znaleźć dokładnie taką opcję, jaka nas interesuje.

Noclegów można szukać w nadmorskich pensjonatach, ale warto też zapoznać się z ofertą hoteli. Wiele z nich na czas świąt i Sylwestra oferuje ciekawe pakiety pobytowe. W ramach takiego pakietu oprócz uroczystej sylwestrowej kolacji, często połączonej z imprezą taneczną, oraz kieliszka szampana o północy wchodzą też inne benefity. Hotele często oferują gratisowe wejścia na zajęcia fitness, siłownię, czy możliwość skorzystania z hotelowego SPA. A dla rodzin z dziećmi hotele często oferują też animatorów, dzięki którym rodzice mogą chwilę odpocząć od swoich obowiązków.

Leave a comment