Skip to content Skip to footer

Transplantacja włosów — dla kogo odpowiedni jest przeszczep włosów?

Przed przeszczepem włosów następuje szczegółowa rozmowa między lekarzem a pacjentem. Lekarz dokładnie wyjaśnia szanse i zagrożenia związane z zabiegiem oraz możliwe metody transplantacji. Pyta o możliwe wcześniejsze choroby, aby móc ocenić, czy pacjent może poddać się zabiegowi. W jakich rodzajach łysienia stosuje się przeszczep włosów w Turcji oraz kto może poddać się transplantacji włosów?

W jakich rodzajach łysienia może pomóc przeszczep włosów?

Przeszczep włosów w Turcji jest odpowiedni dla różnych rodzajów łysienia – to medyczne określenie trwałego wypadania włosów, w którym włosy nie odrastają. Najczęstszą przyczyną operacji jest łysienie androgenowe. Ta forma łysienia jest genetyczna. Mieszki włosowe, w których zakotwiczone są włosy, reagują na hormon DHT, należący do grupy androgenów. Kurczą się i przestają rosnąć nowe włosy.

Ponieważ ta forma wypadania włosów dotyczy tylko części cebulek włosów, pozostaje na przykład wysokie czoło, cofająca się linia włosów lub rozproszone przerzedzenia. Jednak reszta mieszków włosowych jest nadal nienaruszona, dlatego przeszczepy włosów są często obiecujące w przypadku łysienia androgenowego.

Jakie czynniki ryzyka sprzyjają wypadaniu włosów?

Czynnikami ryzyka sprzyjającymi łysieniu może być stres, depresja oraz zmiany w równowadze hormonalnej. Te ostatnie występują na przykład w okresie menopauzy, w czasie ciąży oraz w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych lub innych leków.

Również osoby, które mają niedobory wynikające z niektórych diet, cierpią na zatrucia lub są narażone na szkodliwe chemikalia, mogą mieć problemy z wypadaniem włosów.

Dla kogo odpowiedni jest przeszczep włosów w Turcji?

Wiele osób dotkniętych tym problemem cierpi psychicznie z powodu utraty włosów i próbuje ukryć łysinę, nosząc na przykład czapkę lub sztuczną treskę. Inni inwestują dużo pieniędzy w regeneratory włosów, które niestety w większości przypadków są nieskuteczne. Przeszczep włosów często może rozwiązać problem, ale też nie jest odpowiedni dla każdego.

W celu przeprowadzenia przeszczepu włosów dawca musi mieć wystarczającą ilość zdrowych włosów. Aby lekarz mógł osiągnąć atrakcyjny wizualnie efekt, ich tekstura powinna być zbliżona do brakujących włosów. Dla osób, które są prawie całkowicie łyse, zabieg chirurgiczny często nie jest możliwy.

W dniu operacji skóra głowy również musi być wolna od stanów zapalnych i świeżych ran. Jeśli rozważa się przeszczep włosów po chemioterapii lub radioterapii, leczenie raka powinno być już zakończone. W przypadku łysienia związanego z hormonami lekarze starają się przeciwdziałać im przede wszystkim lekami. W takim przypadku włosy przeszczepione podczas przeszczepu mogą ponownie wypadać.

Leave a comment