Skip to content Skip to footer

Szczyrk – relaksujący pobyt w górach

Urlop spędzony w górach zawsze pozytywnie wpływa zarówno na nasze samopoczucie, jak i zdrowie fizyczne. Miejscowości położone w takich regionach oferują zwykle doskonałe warunki noclegowe i szeroki wybór apartamentów. W takich regionach możemy doskonale bawić się przez cały rok, zarówno latem, jak i w okresie zimowym. Trzeba jedynie wybrać, do jakiego miejsca chcemy pojechać.

Urlop w Szczyrku

Jedną z najlepszych propozycji dla osób szukających wypoczynku w górach jest Szczyrk. Każdego roku domki Szczyrk są odwiedzane przez tysiące turystów zarówno z Polski, jak i innych państw. Miasto to oferuje idealne warunki do wypoczynku przez cały rok. Możemy zdecydować się tu zarówno na osobne domki szczyrk, jak i pokoje w większych obiektach turystycznych.

Szczyrk – krótka historia miasta

Na terenie obecnego miasta osadnictwo ludzkie istniało przynajmniej od późnego średniowiecza. Wiemy na pewno, że już w XV wieku żyły tu różne narody, począwszy od Polaków, aż po Czechów czy Austriaków. Mniej więcej od XIX wieku ta niewielka górska osada zaczęła przekształcać się w tętniącą życiem turystyczną miejscowość. Ogromny wzrost turystyki zanotowano tu już po zakończeniu I wojny światowej. Pokoje Szczyrk stały się wówczas niezwykle popularne. Ze względu na walory przyrodnicze i piękne krajobrazy do miasta przybywało mnóstwo turystów wynajmujących Szczyrk apartamenty.

Najciekawsze atrakcje w Szczyrku

Szczyrk apartamenty są dostępne przez cały rok. Sezon turystyczny nie kończy się tutaj wraz z ostatnimi dniami lata. Jako miejscowość położona w górach, Szczyrk oferuje doskonałe warunki wypoczynkowe również w zimie, kiedy zdecydowanie nie można się tutaj nudzić. Pokoje Szczyrk to doskonała propozycja przede wszystkim dla miłośników gór. Latem możemy tu wędrować po okolicznych szlakach, wiodących przez piękne regiony Beskidów. Zima również oferuje doskonałe warunki do górskich spacerów. Ponadto jest to fantastyczne miejsce dla miłośników sportów zimowych. Szczyrk posiada świetne stoki narciarskie, na które można oddawać się zimowemu szaleństwu.Baza noclegowa w Szczyrku jest bardzo dobrze rozwinięta. Każdy znajdzie tu idealne dla siebie warunki pobytu, niezależnie od swoich potrzeb czy możliwości finansowych. Oprócz większych obiektów turystycznych możemy znaleźć niewielkie kwatery, oferowane nawet przez zwykłych mieszkańców miasta.

Leave a comment