Skip to content Skip to footer

Szczyrk ciekawe miejsca zachwycające odwiedzających

Jeżeli interesujesz się turystyką, to z pewnością chociaż raz słyszałeś o walorach turystycznych Szczyrku. Nic w tym dziwnego, ponieważ atrakcje Szczyrk, jak i piękne widoki dostępne w jego okolicy pozwalają mieszkańcom miasta z dumą przyjmować tysiące odwiedzających niezależnie od sezonu. Warto jednak zwrócić uwagę na oferowane przez Szczyrk ciekawe miejsca, o których istnieniu nie każdy turysta wie. O jakich miejscach mowa? Opiszemy je dokładnie poniżej, dlatego zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Szczyrk atrakcje turystyczne – Jaskinia Lodowa w Szczyrku

Dla wielu zapalonych turystów jednym z najlepszych miejsc w beskidzkim mieście jest jaskinia położona w lesie nad Zaporą. Mimo swoich niewielkich rozmiarów jest ona bardzo piękna, a wszystko to za sprawą lodu utrzymującego się w jej wnętrzu. Zwiedzanie jaskini z przewodnikiem jest niezwykłym przeżyciem, które zachwyci również historyków. Dlaczego? Ponieważ właśnie w tym miejscu lokalna ludność często ukrywała się w trakcie II wojny światowej.

Atrakcje Szczyrk – wycieczka do Alpinarium

Oferowane przez Szczyrk atrakcje turystyczne nie ograniczają się tylko do tych stworzonych przez Matkę Naturę. Niektóre z nich korzystają z naturalnych walorów turystycznych, ale powstały w wyniku ciężkiej pracy człowieka. Dobrym przykładem jest alpinarium beskidzkie, które już od 1905 roku zachwyca swoich odwiedzających. W alpinarium znajdują się setki najróżniejszych gatunków roślin sprowadzonych z różnych zakątków świata, a miejsce to cechuje się naprawdę wyjątkowym klimatem.

Sanktuarium św. Jakuba nie tylko atrakcją dla chrześcijan

Przeglądając oferowane przez Szczyrk ciekawe miejsca wiele osób zwraca uwagę na stary, drewniany kościół znajdujący się przy głównej drodze prowadzącej do Wisły. Budynek ten jest niezwykle piękny, a ponad dwustuletnia historia nadaje mu ogromnej wyjątkowości. Oczywiście miejsce to zostanie docenione przede wszystkim przez wyznawców religii chrześcijańskich, jednak należy pamiętać, że zalicza się ono również do historycznych dzieł architektury. Dlatego też każda osoba lubująca się w pięknych budynkach, zwłaszcza tych wykonanych z naturalnych materiałów, z pewnością powinna poświęcić chwilę na zwiedzenie kościoła.

Leave a comment