Skip to content Skip to footer

Świetna kondycja i życie bez zbędnych kilogramów

Co jest największą motywacją dla osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy? Dlaczego tak wiele prób odchudzania kończy się niepowodzeniem? Co trzeba zrobić, aby wreszcie z sukcesem schudnąć?

Zbilansowana dieta

Aby zrzucić zbędne kilogramy, a co najważniejsze, aby ta utrata była trwała, dieta musi być zbilansowana, poniżej zapotrzebowania kalorycznego organizmu. Można oczywiście zastosować krótkotrwałe głodówki, jednak można być pewnym, że zaraz po powrocie do dawnego stylu odżywiania, kilogramy szybko powrócą. Dlatego też nie warto stosować takich metod.

Zbilansowana dieta oznacza, że człowiek będzie dostarczał swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i składników odżywczych, a także węglowodanów, tłuszczów i białka. Brak każdego z tych składników ma bardzo negatywne konsekwencje, pomimo początkowych sukcesów jeśli chodzi o utratę kilogramów.

Zdrowie fizyczne i duchowe

Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne, czasem nawet można powiedzieć, że jest ono najważniejsze. Wiele osób z nadwagą i otyłością zmaga się z depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi. Kiedy człowiek rezygnuje z diety, ma tak zwane wpadki żywieniowe, zawodzi sam siebie.

Bardzo często, aby schudnąć, trzeba zmienić wiele rzeczy w swojej głowie, w swoim sposobie myślenia. Wizyta u psychologa może okazać się konieczna i nie jest absolutnie żadnym wstydem. Korzystanie z pomocy specjalistów jeśli chodzi o zdrowie psychiczne powinno stać się codziennością w życiu wielu ludzi.

Odchudzanie na urlopie

Wczasy odchudzające to świetna przygoda. Można odpocząć od codziennych trosk, wyjechać na urlop, a tam rozpocząć spełnianie swojego marzenia o życiu bez nadwagi lub otyłości. Najważniejszy jest przecież pierwszy krok.

Wczasy odchudzające to dopiero początek, ponieważ trwają one zaledwie kilka tygodni. Można jednak pod okiem eksperta zadbać o zbudowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także dobrać odpowiednie dla siebie ćwiczenia fizyczne. Wielu ludzi zmaga się z różnymi problemami i chorobami przewlekłymi. Można skonsultować sposób odchudzania z ekspertem. Tempo odchudzania nie powinno być zbyt szybkie, ponieważ można sobie zaszkodzić. Warto chudnąć wolne, ale w sposób trwały.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.

Leave a comment