Skip to content Skip to footer

Suknie ślubne krótkie – najważniejsze informacje

Wybór sukni na ten szczególny dzień to niewątpliwie bardzo ekscytujące wydarzenie, które jednak niestety wiąże się zawsze ze sporym stresem. Którą suknię wybrać? Na co się zdecydować? Poniżej przedstawione zatem zostaną informacje, które zapewne pomogą nam w wyborze. Mianowicie omówione zostaną krótkie suknie ślubne.

Kiedy można założyć krótką suknię ślubną?

W zasadzie krótka suknia ślubna nadaje się zarówno do kościoła jak i do Urzędu Stanu Cywilnego. Wszystko bowiem tak naprawdę zależy od jej fasonu. Pamiętajmy, że można wyróżnić klasyczne suknie ślubne w stylu empire, luźniejszym greckim, bardziej obcisłym cesarskim czy też w kształcie litery A.

Każda z tych sukienek może być wersji mini albo midi. Oznacza to, że może być do kilku centymetrów do kolana, do samego kolana albo też niektóre modele są delikatnie za kolano. Oczywiście znajdziemy także modele z ramiączkami, bez nich z dekoltem w łódkę w V… Możliwości jest wiele.

Dla kogo jest krótka suknia ślubna?

Kto może założyć taką suknię ślubną? Generalnie niestety do pewnych osób krótkie suknie ślubne nie bardzo pasują. Kto to będzie?

Otóż przede wszystkim krótkich sukni ślubnych nie powinny zakładać panie, które nie mają zbyt kształtnych nóg, a w szczególności łydek. Ponadto dla osób bardziej puszystych też lepiej sprawdzą się suknie dłuższe.

Jakie są zalety krótkich sukni ślubnych?

Ale po co w ogóle kupować krótkie suknie ślubne? Otóż przede wszystkim panna młoda wygląda w nich znacznie bardziej dziewczęco i zwiewne. Ponadto suknia taka pięknie odsłania nogi, zatem idealnie nadaje się dla posiadaczek zgrabnych łydek.

Warto jeszcze dodać, że takie suknie ślubne krótkie umożliwiają wiele ciekawych eksperymentów z dodatkami. Przede wszystkim zaś można zainwestować w ciekawe, oryginalne i widoczne buty.

Czy suknia ślubna ecru krótka będzie dobrym wyborem?

Powstaje jeszcze zasadnicze pytanie odnośnie krótkich sukien w kolorze ecru. Czy warto o nich myśleć? Jak najbardziej tak! Przede wszystkim bowiem same suknie krótkie ślubne mają w sobie nieco retro stylu, a barwa ecru jeszcze go podkreśla.

Ponadto warto jeszcze dodać, że każda suknia ślubna ecru w kolorze ecru ma dodatkowo w sobie jeszcze pewien rys oryginalności i wyjątkowej, ponadczasowej elegancji. Taki kolor także pięknie komponuje się z ciemniejszą karnacją oraz oczywiście z koronką. Warto zatem zastanowić się nad taką suknią ślubną ecru – na pewno doda ona całości wyjątkowego charakteru.

Leave a comment