Skip to content Skip to footer

Sukienka czy spódnica

W wielu przypadkach to spodnie są pierwszym wyborem kobiety, ponieważ są znacznie wygodniejsze i praktyczniejsze. Jednakże w każdej kobiecej szafie znajdzie się miejsce zarówno na sukienki, jak i spódnice. Co jest jednak lepsze?

Gdzie w sukience lub spódnicy?

Istnieje mnóstwo okazji, w których nie wypada założyć spodni. Uroczystości kościelne albo państwowe, rozpoczęcie czy zakończenie roku szkolnego albo akademickiego, czy rozmowa kwalifikacyjna to tylko niektóre z przykładów. Ale na co postawić w takim wypadku – na sukienkę czy spódnicę? Wiele zależy od okoliczności, naszych preferencji oraz doboru stroju. Jest mnóstwo fasonów i kształtów zarówno spódnic, jak i sukienek, także do każdej okazji można dobrać odpowiednią wersję odzienia.

Sukienki czy spódnice?

Spódnice są na pewno zdecydowanie bardziej eleganckie, a ich elegancje można podkreślić jeszcze poprzez dobór odpowiedniej bluzki. Sukienka jest z kolei bardziej dziewczęca, kobieca co tylko podkreśla walory noszących ją pań. Sukienka również może być elegancka, jednakże w przypadku spódnicy mamy szansę na większą dowolność w komponowaniu całego stroju poprzez dobór górnej części ubrania. Owszem, na sukienkę można narzucić marynarkę albo jakiś sweterek, ale sukienka z pewnością pozostawia mniejsze pole do popisu.

Na co dzień i od święta.

Chociaż spodnie królują w codziennym ubierze kobiet, to na co dzień również można eksperymentować ze spódnicami i sukienkami. Ogromna ilość fasonów i kształtów pozwala na wyszukiwanie wzorów odpowiednich dla naszej sylwetki oraz wieku. Co prawda większość kobiet na ubiór sukienki albo spódnicy decyduje się w ciągu cieplejszych pór roku, a szczególnie latem albo na urlopie.

Mimo, że spodnie są zdecydowanie wygodniejszym odzienie i zdominowały kobiece szafy, ale także i sporo sklepów, to warto zainwestować w przynajmniej kilka spódnic i sukienek. Okazji do ich założenia będzie z pewnością mnóstwo, a i na co dzień można pokusić się o ich ubranie. Odsłaniając nogi nie tylko podkreślają kobiece atuty, ale pozwalają się poczuć lepiej we własnej skórze i podbudować swoją samoocenę. Chociażby z tego powodu warto mieć kilka sztuk spódnic i sukienek w swojej szafie, a z pewnością nie będzie się żałować tej decyzji.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Salko – producentem odzieży damskiej

Leave a comment