Skip to content Skip to footer

Stylowa i funkcjonalna kuchnia

Kuchnia jest sercem domu, w niej spędzamy bardzo dużo czasu z rodziną przyrządzając wspólne posiłki, dlatego musi być urządzona funkcjonalnie. Jak zaaranżować taką przestrzeń i na co zwrócić uwagę?

Stylowo i przestronnie

Kuchnia szczególnie w mieszkaniach zazwyczaj nie jest zbyt dużych rozmiarów, także trzeba dobrze wykorzystać każdy metr. Po pierwsze należy zdecydować się na odpowiedni styl, najlepiej jakby posiadał elementy wspólne z pozostałymi pomieszczeniami w domu.

Jeżeli chodzi o kolory, to należy skupić się na jasnych, stonowanych barwach, w ten sposób kuchnia będzie wydawać się optycznie większa.

Jakie wyposażenie?

Najważniejszą kwestią są meble, które muszą mieć podwyższoną odporność na wilgoć. Można kupić je w salonie meblowym, albo wykonać na specjalne zamówienie. Jeśli nie posiadamy jadalni, w kuchni trzeba będzie umieścić również stół i krzesła ze sklejki. W przypadku ograniczonego budżetu warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Stoły czy krzesła ze sklejki, wcale nie są złe, przy czym trzeba wcześnie obejrzeć jak prezentują się na żywo i czy zostały wykonane z solidnych materiałów. Wybór stołów czy krzeseł ze sklejki jest duży, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Warto szukać takiego wyposażenia również w sieci, gdzie niekiedy można trafić na naprawdę dobrą promocję.

Oprócz tego oczywiście trzeba zatroszczyć się o odpowiednie sprzęty AGD oraz różnego rodzaju akcesoria, które będą niezbędne podczas przyrządzania posiłków.

Nie zawsze najlepszej jakości

Kuchnia musi być dostosowana do naszych potrzeb oraz przyzwyczajeń. Jeżeli jesteśmy osobami, które nie lubią gotować, częściej jedzą na mieście, niż w domu, to nie są nam potrzebne najlepszej jakości urządzenia kuchenne czy akcesoria. Wystarczą takie ze średniej półki cenowej.

Tak samo sytuacja wygląda z wyposażeniem, najważniejsze, żeby nie wybierać najtańszych mebli, stołu czy krzeseł ze sklejki, jednak nie trzeba decydować się też na zakup najdroższych.

Jakie oświetlenie?

W kuchni potrzebne są różne źródła światła. Lampa sufitowa to zdecydowanie za mało, należy dokładnie doświetlić również miejsce nad blatem roboczym, można zastosować również kinkiety, które są bardzo ozdobne i ładnie prezentują się we wnętrzach.

Bez dobrego oświetlenia kuchnia nie będzie praktyczna i trudno będzie w niej gotować czy chociażby zrobić kanapki.

Stoliki loft znaleźć można w ofercie spokko.pl

Leave a comment