Skip to content Skip to footer

Stylowe lampy – co warto wybrać?

Aranżacja każdego wnętrza to proces, który przeważnie rodzi się w ciężkich bólach, zwłaszcza jeżeli do głosu dochodzą zdania osób o dwóch zupełnie odmiennych gustach estetycznych. W takim przypadku, zamiast stawiać małżeństwo na włosku, warto pomyśleć o wynajęciu doświadczonego projektanta wnętrz.

Co ciekawego może zaproponować architekt?

Wiele osób ma wątpliwości co do tego, aby zatrudnić osobę zajmującą się aranżacją wnętrz. Często wynika to z tego, że osoby te są przekonane o tym, że ktoś obcy narzuci im swoją wizję przestrzeni, a później to one będą musiały mieszkać w miejscu, które nie do końca przypadnie im do gustu. Jest zupełnie inaczej – osoba aranżująca wnętrza w pierwszej kolejności przeprowadza szczegółową rozmowę ze wszystkimi mieszkańcami odnośnie ich wizji i upodobań, a następnie na podstawie zdobytej wiedzy tworzy konkretny projekt. Doświadczony dekorator ma odwagę proponować nieszablonowe rozwiązania, takie jak chociażby żyrandole z mosiądzu.

Styl retro zawsze w modzie

Na pierwszy rzut oka by się mogło wydawać, że żyrandole z mosiądzu to relikt poprzedniej epoki. Lampy mosiężne kojarzą się zdecydowanie bardziej ze starymi pomieszczeniami a nie z nowoczesną aranżacją wnętrz. Tymczasem, lampy z mosiądzu, to rozwiązanie po które sięga coraz więcej użytkowników. Doskonale sprawdzą się w przestronnych salonach, gdzie wymagane jest źródło światła o dużym natężeniu. Lampy mosiężne to także doskonały pomysł chociażby do przedpokoju.

Nowe vs używane – jakie wybrać?

Lampy z mosiądzu można kupić zarówno jako produkt nowy, jak i używany. Nowe mosiężne lampy dostępne są w sklepach z oświetleniem. Tych nieco starszych warto szukać na lokalnych targowiskach. Niekiedy, przy odrobinie szczęścia można dosłownie za grosze kupić pokaźnych rozmiarów żyrandol z mosiądzu, który po drobnym odnowieniu będzie wizytówką salonu urządzone w stylu retro. Ciekawych okazji warto szukać także na tematycznych stronach internetowych. Prócz ofert sprzedaży należy przeglądnąć także porady dotyczące tego, w jaki sposób konserwuje się lampy wykonane z mosiądzu, tak by mimo upływu lat wciąż zachwycały swoim pięknem. Żyrandole z mosiądzu to wyrób, który chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Jak Polska długa i szeroka, mosiężne żyrandole spotkać można wciąż w niemal każdym zakątku naszego kraju.

Leave a comment