Skip to content Skip to footer

Sposoby na złuszczanie naskórka

Skóra każdego człowieka stale wytwarza nowe komórki. Te, które obumierają, warto systematycznie usuwać. Jakie metody złuszczania są dziś najchętniej stosowane?

Peelingi medyczne

Na pewno jedną z powszechniejszych form pozbywania się martwego naskórka jest peeling. Metoda ta polega na złuszczaniu zrogowaciałej skóry poprzez zastosowanie różnorodnych środków chemicznych. Ich działanie jest znacznie mocniejsze od preparatów, z którymi można zetknąć się w zwykłych salonach kosmetycznych. Peelingi medyczne Katowice wykorzystują do tego celu przede wszystkim rozmaite kwasy (np. migdałowy lub salicylowy) – każdy z nich ma swoje właściwości i zastosowanie. Wybranie odpowiedniego następuje po precyzyjnej analizie stanu cery, przeprowadzanej oczywiście przez specjalistę. Ogromna skuteczność tych zabiegów sprawiła, że peelingi medyczne Katowice stały się w ostatnich latach niezwykle popularnym zabiegiem. Wielu klientów jest bardzo zadowolonych z efektów – ich skóra zmieniła się i jest teraz znacznie gładsza i pełna blasku. Dodatkowym atutem jest pozbycie się wszelkich nieestetycznych plam, przebarwień, blizn i innych niedoskonałości. Warto także podkreślić, że peelingi medyczne Katowice służą poprawie nie tylko stanu cery, ale także skóry w innych partiach ciała.

Mikrodermabrazja Katowice

Inną formą pozbywania się warstw obumarłego naskórka jest mikrodermabrazja. W przeciwieństwie do peelingów medycznych, jest to metoda nie chemiczna, a mechaniczna. Wszystko za sprawą specjalnego urządzenia z głowicą – sterowanie nim na skórze pozwala zlikwidować z niej niepotrzebną, martwą już warstwę. Mikrodermabrazja katowice to zabieg nieinwazyjny, bezbolesny i dość krótki (zwykle nie trwa dłużej niż pół godziny). Jego efektem jest promienna, zregenerowana, elastyczna skóra, dlatego wskazaniem do przeprowadzenia złuszczania tą metodą jest m.in. trądzik, nierówności cery, przebarwienia, zmarszczki, blizny, piegi czy rozstępy. W zależności od doboru środka, wyróżnia się mikrodermabrazję tlenową, diamentową i korundową. Aby efekt działania był trwalszy i bardziej widoczny, najlepiej zabieg powtarzać. Ilość sesji zależna jest od stanu skóry, potrzeb i oczekiwań. Mikrodermabrazja Katowice może być doskonałym uzupełnieniem peelingów medycznych.

Leave a comment